İş arayanlar için I

Atoll

Üye
hafta sonu geldi ve dayandı daha da bu makaleyi bitiremedim. çok daha önce başlamıştım ama iş hayatı ... işte...gelen giden oluyor. Bide yazarken aklıma "İşi olanlar için" geldi, daha kolay yazılacağına düşünmüştüm. Onu aradan çıkarim dedim ve birde düşünmüştüm
en önemlisi işsiz kalmamak işine daha sıkı bağlanırsa işsiz kalmaz diye.

Kaç gündür başlık bakıyor bana "iş arayanlar için". aslında benim için bu konu daha çok önemliydi.
" Hepimiz gidiciyiz kalıcı olan kurumlar dır" bu cümleyi hiç sevmem, ama bir gerçek.
Vahşi Kapitalizm işte. korkmayın bu konuya hiç girmeyeceğim.:) sadece bir not'tu.

Bir gün hepimizin başına geliyor bu lanetli şey. Yıllar boyunca birikimiz uçup gidiyor. Daha ne kadar işisiz kalacağım,
Taksitlerimiz, Çocuklarımızın masrafları ilk aklımıza gelenlerdendir.
"Napacağız" soruyor insan kendine kendine, ben nerde yaptım bu hatayı.... kısmet işte. "kısmet" dediğimiz şey işte Kapatığı gibi başka yerden açıyor sanki bir sihirli değnek gibi bir kapı kapanıyor ve birden diğeri açılıyor. Hayat yeniden renkleniyor.

İletişim uzmanları tabiki bu konu yu daha iyi işler ve daha derin bilgiler verebilirler. Böyle bir uzmanı belki buraya davet edilir, bir makale burada yayınlaya bilir. Yada birimiz yazılmış makaleleri araştırıp burada yayınlayabiliriz. Bu iyi bir hizmet olur bizlere.

Sizde anlamışınızdır ki konu hakkında iddalı değilim. Sadece bizim nacizade
görüşümüzü ve izlemimizi yansıtıyoruz. Bir Çok arkadaşlar ile iş görüşme yaptım, buradan edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. onlar yapmış olduğu hataları siz yapmamış olursunuz. Belki böylece işsiz arkadaşlar ve burayı okuyan arkadaşlarımızın iş bulma şanslarını artırmış oluruz.

Aslında çok da uzatmaya da gerek yok. Bu konu da bir çok kitap uzmanlar tarafından yayınlanmıştır. Tavsiyem bunlardan bir tanesini alın okuyun, bu sizi çok ileri götürecektir,tavsiyem budur.
Daha dün karfur daki kitap evinde bir kaç tanesine öylece göz attım. Tabiki onların ki daha profesyonel ve genel. Bazen bir göz atmak da yetiyor.

Bilmelisin..... Bu bilgilerden %10 aklınızda kaldığında şansınız bile öteki arkadaşlar karşı daha da çok artmıştır.

to be continue...

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri