üçgen kontaktörü neden bırakıyor

arkadaşlar ben karstan size yazıyorum.elimizde bir tane odun kesmek amacıyla hızarda kullanılmak üzere 37 kw lık bir motor var.malum 5 kw tan sonra yıldız-üçegn yol vereceğiz.benim sormak istediğim.
start düğmesine bastıktan sonra motor düzgün olarak yıldız olarak kalkıyor ama tam üçgen geçecekken kalıyor.geçerken sigprtalar felan sağlam herhangi bir atma yok.yıldız dan üçgene geçis süresi tahminim 8 saniye felan.
yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla

Yazılmış olan tüm uyarılara ilaveten kablo kesiti ve gerilim düşümü olayını inceleyiniz. Aşırı gerilim düşümünden kontaktör bırakıyor olabilir.Anlık Gerilim çökmesi olayı olabilir dikkat ediniz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
motorun uçlarını panodan çıkarın kumandanızı boşta denein çalışıyorsa olay gerilim düşümüdür ben biaydır böyle bir sorunla uğraştım yapamadım .........kolay gelsin

senin olay tamamen gerilim duşumu ile alakalı uçgene geçerken olç muhtemelen faz notr arası gerilim 190 v altına duşmekte bundan dolayıda kontaktor bırakmakta senin sistemde start stoplu çalıştıgı için sistem durmakta

arkadasım yıldız ucgen zaman rolesını kontrol et

arkadaşım senin sorunun anlık voltaj düşmesiyle ilgili ya kumandaya kademe trafosu takıcaksın yada arkadaşın verdiği şekilde yapıcaksın sendeki bağlantı değişik arkadaşın verdiği şemadaki gibi yaparsan sorunun kalkar yalnız şemada ufak bireksik var zaman rölesinin çıkışlarını yıldıza gideni üçgen kontaktörünün kapalısından üçgene gideni yıldız kontaktörünün kapalısından geçir aksi taktirde yıldız kontaktörü yapışık kalırsa o bağlantıya göre yıldız çıkmadan üçgende girer ve mütüş bir patlama olur kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri