çevre aydınlatma

y.yavuz.t

Üye
arkadaşlar bir evin bahçesine fotoselli aydınlatma yapmam gerekiyor 12 adet dırek led ampul kullanabilirmiyim kontaktör kullanmasam sıkıntı olurmu 10 watlık led ampul düşünüyorum ilgilenenlere şimdiden teşekürler

arkadaşlar bir evin bahçesine fotoselli aydınlatma yapmam gerekiyor 12 adet dırek led ampul kullanabilirmiyim kontaktör kullanmasam sıkıntı olurmu 10 watlık led ampul düşünüyorum ilgilenenlere şimdiden teşekürler
direkten kastım duvar üzerindeki babalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Her ihtimale karşı kumanda eden cihazın kontaklarından alıcı çalıştırılmalı kontaktör kullanılmaı iyi olur

İlk sistem kurulurken mastaf yapmanız en iyisi ilerde kumanda elemanlarını değiştirmektense şimdi yapmanız daha dogru olur

arkadaşlar bir sorum olcak iş yerimizin dışını aydınlatmayı düşündük wal washer de çözüm kıldık 50cm wal washer takmayı dusunduk su ankı mevcut fotoselle yanan projektorlerın ust kısmına bağlayacaz ve hava kararınca projektörlerle beraber yanacak. sorum su bu wal washer aydınlatma mesafesı ne kadar olur mesela tavan sacaklıgına kadar cıkarmı yoksa sadece baglı oldugu yerımı ısık verir

arkadaşlar bir sorum olcak iş yerimizin dışını aydınlatmayı düşündük wal washer de çözüm kıldık 50cm wal washer takmayı dusunduk su ankı mevcut fotoselle yanan projektorlerın ust kısmına bağlayacaz ve hava kararınca projektörlerle beraber yanacak. sorum su bu wal washer aydınlatma mesafesı ne kadar olur mesela tavan sacaklıgına kadar cıkarmı yoksa sadece baglı oldugu yerımı ısık verir
Hocam merhaba,bahsettiğiniz ürünlerin bildiğim kadarıyla açılı lensleri mevcut,sizin mesafenize göre lens tercihi yapılıp aydınlatma üst noktaya kadar yapılabilir. Sanıyorum 10-15 mt arasındaki mesafeler 5-25 derece lensler ile rahatlıkla aydınlatılabilir.

Saygılar...

wal washer 60 cm 18 watmış mesafe ne kadar olabilirki?

Sanırım malzeme elinizde halihazırda mevcut,etiket bilgilerinden yararlanabilirsiniz,mümkünse buraya da ekleyin birlikte bakalım, değerlerine göre ortalama bir mesafe tayini yapabiliriz kanısındayım.

kardeşim malzeme sipariş edildi. gelmedi daha. su an dısarıda yanan 4 tane projektor var onların ustune takacaz ve onlarla baglı olacak fotosellı calısıyor projektorler gunduz olunca sonecekler aksam olunca beraber yanacaklar bınanın duvarını aydınlatması ıcın. ustune takacaz benım ıstedıgım sacaklıga kadar aydınlık vermesı bırde beyazını sıparıs ettık renklı olmayacak. wal washer hakkında bır bılgım yok hıcte baglamadım 220 ile çalışıyormus. kafama takılan soruları burda paylasıyorum ıste cevap verdıgın ılgılendıgın ıcın gercekten cok tskr edrm.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri