Üstadlar Topraklı Priz Sayısını Artıracağım Fikir

casper0657

Üye
2.5 kablo ile sıva altından kombiye çekilmiş bir hat var bu hattı kullanarak bir buzdolabı ve bir fırına priz çekmek istiyorum. kombide olmak üzere üç cihaz çalışacak üçü birden çalıştığında sıkıntı olur mu? tavsiyeleriniz ne olur?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
2.5 kablo ile sıva altından kombiye çekilmiş bir hat var bu hattı kullanarak bir buzdolabı ve bir fırına priz çekmek istiyorum. kombide olmak üzere üç cihaz çalışacak üçü birden çalıştığında sıkıntı olur mu? tavsiyeleriniz ne olur?

Normalde fırının linye hattı ve sigortası ayrı olmalı. Kombi ateşleme anında elektriğe ihtiyaç duyar. . Fırına ayrı hat çekme imkanın varsa çek. Sadece buzdolabına gönderirsen sorun olmaz.

peki hiç kullanılmaya bir topraklı priz var burdan tek hat çekerek buzdolabı ve fırın için bir priz oluştursam nasıl olur? kombi hattına hiç dokunmadan???

Ben olması gerekeni söyledim. Başka çaren yoksa kullanabilirsin...

bence buzdolabı ve fırını aynı hattan çalıştırmamalısın.hocamın dediğine katılıyorum

kısaca nasıl bir bağlantı yapmalıyım?

elektrik alabileceğim iki adet topraklı hat var, biri boş topraklı priz, diğeri kombiye çekilmiş sıva altı topraklı hat,

iki tane topraklı priz oluşturmam gerek birinde buzdolabı birinde fırın çalışacak.

boş topraklı prizden elektrik çekmek için duvarı kırmam gerekecek, bunu da aslında istemiyorum.

yukarıda hocam olması gerekeni söyledi ancak ikisini de kombi hattından alsam sigorta attırır mı?

en uygunu ne gözüküyor?

Bir defa kombi sigortası düşük amperdir. Çalıştıramazsın hemen atar. Kombi sigortasını 16 A yap. Buraya kombiyle birlikte sadece buzdolabı hattını al. Boş topraklı prize de fırını bağla. Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri