ÜCRET BİLDİRİMİ? PLC+PNÖMATİK+HMI=?

ccengiz76

Üye
Merhaba arkadaşlar;
Ben bir şirketle anlaşmaya gittim bana yaptıracağı işi gösterdi perde kesme makinesi 3 tane step motor 1 tane dc motor pnömatik kesme motoru hmı(ekran) kullanacak kontrolü hem bilgisayardan hemde dokunmatik ekrandan yapacağım dedi tamam dedim uzun uzun yapacaklarından bahsetti perdeyi makaradan otomatik alacak sensör yardımıyla sonra step motorlar istenilen ölçüye gidecek orada dayama inip kumaşı sıkıştıracak diğer step motor olduğu yerde dönüp kumaşı kesecek ve geri gelecek bunun gibi bir kaç işlevi olacak diye anlattı dinledim tamam 2 bin tl ye 1 hafta sonra teslim program+pano+pnömatik+hmı olarak adam bana 500'e yap demez mi? Arkama bakmadan geldim ben mi fazla söyledim yoksa o adam mı piyasa katili anlamadım siz olsanız kaça yapardınız? 1 hafta hem plc programı ile uğraş hem hmı programı ve şekli ile uğraş hem panoya malzemeleri tak kablo bağlantılarını yap hemde pnömatikle birleştir sizin fiyatınız ne olurdu?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sizin verdiğiniz fiyat bence makul.. daha hesaplısını bulursa o iş ne kadar sağlık onu takip edin :)
iyi çalışmalar..

ben 2 bin euro derdim:)
sonuçta malzemeyi sen almicaksin

bu iş için 2000tl makul.
mecbur değilseniz, fiyatları düşürmeyin, illede işi almak şart değil.
bir kere fiyatı düşürdünüzmü, yukarı çekmeniz zor olur.

bu işi gayet ucza yapmış oluyorsunuz siz yapmazsanız kimseye yaptrabilecegini zannetmiyorum

açıkçası arkadaşım kusura bakma ama sende böyle fiyat vererek bizleri baltalıyorsun.
bu paraya bu iş yapılır mı akla mantığa sığarmı?
malzeme parası en az 1000 tl bulur.
1 hafta uğraşacağım diyorsun.
bu işi yapacak kapasitede bir kişi bilgisayar yazılımı plc projelendirme vs bir şirkette çalışsa alacağı maaş minumum 2500 tl + sigortası vs si senin 1 haftan 1000 tl sadece maaşın karşılığı
bunun git geli var orada devreye alması zannediyormusun taktın çalıştı en az 2 gün
kusura bakma ama çok acemice davranmışsın.
Bundan sonra daha ince hesap yapmanı temenni ederim

iş 1 haftada biterde senin yakanı kaç haftada bırakırlar onuda hasaba kat slm

böyle sıkıntılı bir iş için 2000 az.

buna benzer küçük bir asfalt plent tesisi otomasyonu yaptım ben 4500 tl'ye. plc + hmi ve sisteme adaptosyonu.
iş biter ama vatandaş yeniliği istemediği için yada eskiye alışık olduğu için haftalarca gider gelirsin. şükür 3-4 ay oldu alıştılarda çağırmıyorlar.

sadece yazılım için 2000 TL makul, her gelip gitmeye de servis ücreti 250 TL koyarsın istedikleri zaman çağırsınlar hiç önemli değil :). iş esnasında oluşacak aksaklıktan sen sorumlu olursan bu iş için 5000 TL bile az.

Kessinlikle arkadaşların dediği gibi 5000 TL az sayılır bu iş için. Eğer bir arıza için gidersem firmamın verdiği teklif saatlik ücret 250 Euro + buna yol masraflarını ilave ediyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri