Çamaşır makineleri

makinede içerisinde biryerde nötr ile toprak kabloları birbirine temas ediyor olabilir kontrol et..

arkadaşım senin makinan mekanik bir makine.şemaya ihtiyacın yok on of tuşu hariç diğer yardımcı fonksiyon tuşlarını eski haline getir.makinayı sıkma konumuna al.makinan sıkma yapmıyorsasuyu boşaltmaması lazım.eğer durum böyleyse makinanın pis su atan pompası arızalı değiştir arkadaşım yada temizle belki düzelir hortumuna ve pompa motoruna bak pislik tıkamış olabiliriyardımcı olduysam ne mutlu bana...

sayın acs her cihaz elektromanyetik darbelere karşı parazit filitresi ile korunur .Bu filitrelerin iç yapıları basit olarak Şebeke gerilimine seri birer bobin bobinlere seri (seramik veya kagıt) kondansatör baglanır .kondansatörleride birer uclarını topraktır bu genel bilgi cercevesinde sizin sorununuz enerji daimi var oldugundan filitrenizde toprak la buluşamadıgından enerji makinanızın gövdesinde kalıyor eger toprak baglanırsa filitre normal aktivitesine gececektir sevgilerle .

Merhaba benim bosch çamaşır makinem var ..İçinde Eaton RV 20 kart var sanıyorum bu hız kartı makine sıkma yapmıyor..Bu kart sadece yetkli servislerde mi bulunur?
Tabi yukarıda arkdaslar paylaşımlarda bulunmuşlar gerçi ama ben yinede yazmak istedim.
Birde kondansatör bir tane acaba onun yüzünden olabilir mi?
Acaba bu konuda bilgisi olan ve paylaşımda bulunabilecek arkadaşlar var mıdır?

Benİm makİnam beko rulmanlari deyİŞmesİ gerekİyormuŞ rulman fİyatlarini bİlen varmi bulamadim

Beko servİsİnİ ardim plastİkle beraber deyİŞİyormuŞ 120 ytl dedİ Özel servİs ÇaĞirdim rulmanlarin keÇeyle bİrlİkte deyİŞmesİ gerekİyor dedİ fİyatlari deyİŞİyor rulmanlarin dİyor 4 ytl ye de var 27 ytl dedİ oda 80 ytl ye yaparim dedİ fİkrİ olan varmi bu konularda

Plastİk dedİyİm tamburun diŞi benİmkİ plastİk davul gİbİ olan Şey benİm pek teknİk bİlgİm yok kusura bakmayin

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın erkanparla rulman degişimi meşakatli bir iştir tüm malzeme 20 ytl tutsada tüm makina sökülüp tekrar toplanması gerekir bu işlem en pratik teknisyen 60 ile 90 dakkikada yapar kazanın plastik olmasıda ayrı bir risktir rulman yatagı çatlaya bilir eger atolyeye nakli gerekiyorsa birde nakliye eklenir en ekonomik 60ile 80ytl arasında yaptıra bilirsin

sayın umut 1 sözünü ettiginiz rv 20 kart (EATON) kart sadece bosch 1620 mekanik pgs lilerde kullanıldı vede yan sanayisi üretilmedi bu nedenle ya servisten yenisini takmasını istiyeceksiniz yada kart tamiri yapan firmalara baş vurup eskisini verip 20- 25 ytl arasında bir fiata tamirli alacaksınız . kondansatör diye andıgınız konpanent basit bir filitredir motorunuzun ürettigi yüksek frekasların sebeke ye karışmasını vede elektronik cıhazların anormal calışmasını engeller Camaşır makinalarında üç ceşit motor kul anıldı ac ,dc , step (adım) motor ac motorlar İLK kalkışta yardımcı sargılarını endüklemek için daimi kondansatörlere ihtiyac duyarlar eger kapasitif degeri endükleme degerinin altında veya cok üstünde ise kalkınma yapamaz vede kilitlenirler .DC motorlar adındanda anlaşılacagı gibi dogru akımla calışırlar tako diye adlandırılan sistemi geri besleme sinyali (palsleri) oluşturur sürücüeki sabit devirkerin kararlılıkla uygulanmasını saglar Tako iç direnci 0 ise motor kesinlikle dönmez ama tako direnci(bobini)devrede , pals üretici mıknatıs hasarlı ise sonsuz döngü oluşur bu tip motorlara daimi kondansatör uygulanamaz .step motorlarda kondansatörle kalkış yapmaz güçlerine göre özel sürücü devreleri vardır makinanızda sadece kondansatör kılıfına yerleştirilmiş filite mevcuttur mutlu günler dilegiyle

Son düzenleme:
hiç aklıma gelmedi ama beyinci ali usta bilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bosh wfk 4000 model çamaşır makinam kapağını kapattığım halde kırmızı-sarı ışığı sönmüyor, yani motoru çalışmıyor. Normaide kapak kapandıktan sonra start verilir motor su almaya başlayıp çalışması lazım. Bu neden kaynaklanır .lütfen bilen varsa, cevaplarsa çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür.

ACS Arkadaş Elektrik fişini ters tak problem çözülür. Topraklamayı da mutlaka yap.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri