Çamaşır makineleri

5850 arçelik çamaşır makınası kazanında fazla boşlukvar elle kontrolde aşağı yukarı oynuyor:
çamaşırı sıkarken ses yapıyor rulmanlar dan olabilir rulmanları nasıl değiştirebilirim.

ARKADAŞLAR BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLANLARDAN CEVAP BEKLİYORUM

Moderatör tarafında düzenlendi:
normalir topraklamayı bagla sorun gecer ama bagladıgın topraklama olsun
bosta olmasın yanı

kazanı yerinden söküp tanbur arkasında bulunan rulman ve keçeleri değiştirmelisiniz

simes sıwamat 4081 makinem var ama calistiramiyorum su almıyor

EVET KITLENIYOR

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şöyle ki, Çamaşır makinemin start anahtarı bozuldu. ben de ilgili kabloları ekledim birbirine. fişi çekerek kapatıyorum yani makineyi. bekarlık işte:) neyse makinem benim müdehalemden sonra sıkma işlemini yapmamaya başladı. yan taraftaki düğmelere falan dokundum. sıkmayhı iptal etmiş olabilirim dedim. bu kabloları da çıkardım. boşta bıraktım. yani basılı düğme kalmadı. ama bu arızayı çözenilmek için bana bu makinenin elektrik bağlantı şeması gerekiyor. yani o beyin dednilen cihazda da sorun olabilir. bilmiyorum anlatabildim mi ama biraz arışık bir durum bu.:)

evet beyin arızası

Bosch wmv 1620 makinam var çamaşır yıkarken anormal ses ve gürültü yaparak (sıkmada) durmuş.Şimdi ise hiç çalışmıyor.Makinaya giriş voltajı var.Fakat kapağı kilitlemiyor.Makinada hiç kıpırtı yok.Arkasını açtım.Kasnaktan çevirdim çok rahat dönüyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar.

Kapı kilitlenmezse makine çalışmaz. Kapı kilidini değiştirmeniz veya kısa devre yapmanız gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri