Çalışan PT100'den Bilgi Okuma

ali1923576

Üye
Merhabalar,

Çalışan bir sistemde XMTG sıcaklık kontrol cihazı mevcut. Bu cihaz pt100'den sıcaklığı okuyup ona göre rezistansı aç-kapa yaparak sıcaklığı kontrol ediyor. Ben bu sistemdeki verileri Delta SE PLC'de topluyorum. Şuanki mevcut XMTG cihazında haberleşme yok. O yüzden o şekilde bilgi alamıyorum. XMTG'e bağlı PT100'ün kablolarından köprü atıp DVP04PT-S'e kabloları bağlasam çalışır mı?

Ya da başka uygun bir çözüm olarak ne yapılabilir?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Konunun uzmanı değilim. Ustalar daha sağlam bilgiler paylaşacaklardır. Benim yorumum şu şekilde; Pt100 dediğimiz ekipman 0-10v veya 4-20mA analog sinyal ileten bir sensör. Ve siz pt100'den 2 ayrı noktaya bilgi çekemezsiniz..

pt100 bir çeşit dirençtir, iki ayrı yer zannedersem beslenemez. bir şekilde okusanız bile gerçek sıcaklığı göremezsiniz.

Tek kilifta birbirinden bağımsız iki adet pt 100 bulunduran pt 100 çifti kullanabilirsiniz.Yada pt 100/mA dönüştürücü kullanarak mA kısmını cihazlardan seri dolastirabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri