Step Motor Hassasiyet hk.

Ayrıca redüktör konusuna gelecek olursak servoya takacağınız en uygun redüktör fiyatı 600 TL dir. Dayımın kullandığı endüstriyel dik işlem merkezindeki eksen motorları 1 kw servo 40x60 işleme alanına sahip. 5 Kw servo spindle var. Buradan yola çıkabilirsin ne kadarlık bir servo kullanmak gerektiğini tespit etmek için
Aslında normal redüktörde kullanılabilir(kendime bir makine yapsam gamak motorlara takılan redüktör takarım 260tl) servo motorlar kare gövde olduğu için kare gövdeli redüktör sanırım türkiye de üretim yok en ucuzu çin malı bulmak ama doğuş kalıp ta liste fiyatı en düşüğü bir redüktörün 418,75$ yüzde 27 ile yüzde 30 iskonto var.

Etkilemez. 5 hatve demek mildeki vida dişlerinin arasındaki mesafe 5mm demek. Yani mil bir tam tur attığında somun 5mm ilerleyecek.

Aynen öyle hatvenin anlamı vida bir tam tur döndüğünde bağlı olduğu mekanizmayı kaç mm ilerlettiğini anlatan değerdir.

3000d/d*5mm=15000mm gider demek ki bir makine redüktörsüz şimdi baktım da listeye tekrar 301$ da varmış redüktöryani 210-220$ en ucuz redüktör sanırım doğuş kalıpta

Aslında normal redüktörde kullanılabilir(kendime bir makine yapsam gamak motorlara takılan redüktör takarım 260tl) servo motorlar kare gövde olduğu için kare gövdeli redüktör sanırım türkiye de üretim yok en ucuzu çin malı bulmak ama doğuş kalıp ta liste fiyatı en düşüğü bir redüktörün 418,75$ yüzde 27 ile yüzde 30 iskonto var.

Gamak motora takılan redüktörler eskenlerde kullanılamaz abi o redüktörlerde kaç küsür derece boşluk oluyor. Planet dişli servo redüktörü kullanmazsan hiç bir işe yaramazlar. Ayrıca o gamak motora takılan redüktörlerin boşluksuz olan modelleride var ama onlarda planet redüktörlerle aynı para zaten.

Gamak motora takılan redüktörler eskenlerde kullanılamaz abi o redüktörlerde kaç küsür derece boşluk oluyor. Planet dişli servo redüktörü kullanmazsan hiç bir işe yaramazlar. Ayrıca o gamak motora takılan redüktörlerin boşluksuz olan modelleride var ama onlarda planet redüktörlerle aynı para zaten.
Şimdi anladım mesele boşluk meselesinden dolayı kaynaklanıyor redüktörün tipi veya görünüşünden değil şimdi daha iyi anladım meseleyi faruk teşekkür ederim.

@c.berkan
daha önce de dedim gene diyorum çelişiyorsun. neden dersen, arkadaş hız istiyorum diyor ( ki altın işleyecekmiş hızlı işleyemicek kendisi bu işleri bilmiyor galiba..) sen redüktör takalım diyorsun

bir daha diyorum, buradaki insanlar piyasada 20-25 bine satılan makineleri 5-10bin tl ye toplayıp kendilerince güzel bir makine yapıyorlar. sen 50 bin tl harcayacağım diyorsan ve üstünde şöyle servo olacak şöyle devirli spindle olacak dersen buradaki arkadaşlar pek yardımcı olamaz size çünkü kimse 60 bin devirli spindle kullanmıyor. servo da kullanan çok değil.
o yüzden dediğiniz tip makineleri yapan firmalarla iletişime geçseniz daha sağlıklı olur ilerisi için kimse sizi yanıltmasın

@c.berkan
daha önce de dedim gene diyorum çelişiyorsun. neden dersen, arkadaş hız istiyorum diyor ( ki altın işleyecekmiş hızlı işleyemicek kendisi bu işleri bilmiyor galiba..) sen redüktör takalım diyorsun

bir daha diyorum, buradaki insanlar piyasada 20-25 bine satılan makineleri 5-10bin tl ye toplayıp kendilerince güzel bir makine yapıyorlar. sen 50 bin tl harcayacağım diyorsan ve üstünde şöyle servo olacak şöyle devirli spindle olacak dersen buradaki arkadaşlar pek yardımcı olamaz size çünkü kimse 60 bin devirli spindle kullanmıyor. servo da kullanan çok değil.
o yüzden dediğiniz tip makineleri yapan firmalarla iletişime geçseniz daha sağlıklı olur ilerisi için kimse sizi yanıltmasın
Altın işleyecek hazır tezgahlar var ama normal tezgahlardan çok pahalı bildiğim kadarıyla altın işleyen tezgahların benim bildiğim kadarıyla spindle yüksek hızlıdır.Eksenleri de özellikle daha hızlı oluyor mu onu bilmiyorum.Ama spindle hızlı!

50kilo bütçem varsa, 3000x5000mm. gibi devasa bi ölçüm yoksa, hazır alırım, hopladı, hopladı da kime zıpladı, adım mı kaçtı, parmakmı attı düşünmem,,,
50 kilo + bütçeyle ikinciel hali münasip bir tezgah alınabilir. Yoksa bütün kalıpçılık sektörü kendi CNC sini yapmaya kalkardı.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri