Sepamla İlgili Yardım Lazım

bence de servis çağırmak daha uygun

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
servis dünyanın parası ayarıda çok zor değil...

Sayın Muratdeli ,
Hiç bir zaman akım ile oyun oynanmaz, akım klemensleri yerinden cıkarılınca kendi kendine kısa devre de etse sen genede tebbiri elden bırakma ve kısa devre köprünü at. Özellikle amacım senin bu mesajını bahane ederek bu işi yapan arkadaşlara bu konuyu iletmektir Canlı Akım hattı üzerinde iş yaparken önce kendinizi ve arkadaşınızı düşünün.Sistemler mutlaka bir şekilde düzene girer.Ama bizler sizler gibi insanları bulmakta güçlük çekeriz. Geçmişte şu an sizlerin yaptığı işleri yurt dışından binlerce dolar ödenerek yapmaları için insanlar getirtilirdi. Fakat şu an sizler aldınız bu işleri yapıyorsunuz. Aynı zamanda yurt dışındada yapıyorsunuz ne kadar güzel bir olay değilmi.
O yurt dışından gelen insanların öncelikle yaptığı iş kendi canını emniyete almaktı.
Biz eskilerin sizlerdende isteği öncelikle KENDİ CANINIZIN GÜVENLİĞİ başka bir istediğimiz yok.

ÖNCE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMINI OLUŞTURUN SONRA ÇALIŞMAYA BAŞLAYIN.

Sayın Muratdeli ,
Hiç bir zaman akım ile oyun oynanmaz, akım klemensleri yerinden cıkarılınca kendi kendine kısa devre de etse sen genede tebbiri elden bırakma ve kısa devre köprünü at. Özellikle amacım senin bu mesajını bahane ederek bu işi yapan arkadaşlara bu konuyu iletmektir Canlı Akım hattı üzerinde iş yaparken önce kendinizi ve arkadaşınızı düşünün.Sistemler mutlaka bir şekilde düzene girer.Ama bizler sizler gibi insanları bulmakta güçlük çekeriz. Geçmişte şu an sizlerin yaptığı işleri yurt dışından binlerce dolar ödenerek yapmaları için insanlar getirtilirdi. Fakat şu an sizler aldınız bu işleri yapıyorsunuz. Aynı zamanda yurt dışındada yapıyorsunuz ne kadar güzel bir olay değilmi.
O yurt dışından gelen insanların öncelikle yaptığı iş kendi canını emniyete almaktı.
Biz eskilerin sizlerdende isteği öncelikle KENDİ CANINIZIN GÜVENLİĞİ başka bir istediğimiz yok.

ÖNCE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMINI OLUŞTURUN SONRA ÇALIŞMAYA BAŞLAYIN.

Size katılıyorum, benim içinde güvenlik 1. sırada ve herkes için de öyle olmalı. Ben yılların alışkanlığı ile Sepam rölelerin akım konnektörünün güvenli şekilde çıkarılabileceğini biliyorum. Lakin bu röleleri benim kadar çok kullanmamış birisi için önerim, belki akım trafosu sekonderin de ki test klemenslerini(tabi varsa) kısa devre etmesi olmalıydı.
Uyarınız için teşekkür ederim.

Sn. Emre bir önceki sözümü geri alıyorum her ne kadar konnektör otomatik kısa devre olsa da siz trafo sekonderinde ki test klemenslerinden trafoyu kısa devre edip işininizi öyle yapın.

Sn. brc011,
düşününce aslında benim ve hemen hepimizin de genel mantığı servis çok para, ben hallederim. Lakin bu düşüncemizle aslında bindiğimiz dalı kesiyoruz. Şöyle anlatayım;

sorun a = basit
sorun b = basit
sorun c = basit
....

O zaman basit işler yapan adamların, pozisyonu, geliri vs... düşük olmalı. Nihayet şu anki durumumuz da bunun benzeri.

Yıllarca emek verip öğrendiğimiz hiç bir şeyi pazarlayamıyoruz. Bizim yüzde birimiz kadar emek vermemiş insanlar daha güzel hayatlar yaşıyorlar. Çünkü herşey çok basit ve herkes herşeyi yapabiliyor. Meslektaşlarımızın bile kendi aralarında bilgiye saygısı yok. Müşteri yada işverenimizin buna saygılı olmasını beklemek sadece hayal. Tabiri caizse faz-nötr al götür hepsi bu.

Üstelik pahalı derken kimin parasını harcıyoruz ki pahalı olsun. Adamlar bir gece pavyonda kaç servis parası bırakıyorlar. Bırakalım bunu da ödesinler.

röle ölikleri troid mi normalmi markası normalse akımtrf bilgileri fider kurulu gücü yazarsan istediğin gibi yardımcı oluruz

haklısın muratdeli arkadaşım ben basit derken emeği mesleği emeğe saygıyı tabiki birkenara atmadım.bundan kastım emre21212121 arkadaşım anladığım kadarıyla bu işleri yapıyor ayarı, değişmesi basit bir işlem olduğundan bu şekilde bir açıklama yaptım.ayrıca her durumda servis çağırınca sen ne iş yaparsın demesinler bir de böyle bir durum var bana göre servis ürünün garanti kapsamında gelir bakımını yapar kontrolünü yapar garanti bitince yani ücretli servis konumuna gelince eğer yapabiliyorsak kendi imkanlarımızla yapmamız.tabiki yapamadığımız bilmediğimiz durumlar hariç....

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,267
Son üye
SHNTTC

Yeni konular

Geri