Sepamla İlgili Yardım Lazım

arkadaşlar merhaba. işletmemizdeki sepamlardan iki tanesi arızalı bunları değiştirmek istiyoruz.ancak malumyüksek gerilim söz konusu olunca biraz çekince var. sorum şu
1- sepamları değiştirmek için yüksek gerilimi kesmek gerekir mi? yoksa sadece sepamın besleme sigortasını kapatmak yeterli mi?
2- bu sepamın ayarlarını neye göre yapmamız gerekir?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba,
sadece yardımcı gerilimi kesmeniz, akım, gerilim bağlantı soketlerini sökmeniz yeterli. Bu anlamda tehlikeli bir surum yok. Tehlikeli durum yeni röleyi takıncaya kadar geçecek sürede yükünüzün korumasız kalması.
Ayarlarını neye göre yapacağıza gelince. Yazınızdan evrenin oluşumundan başlamam gerekirmiş gibi geldi. O yüzden iki seçenek;

1- Servis çağırın onlar halletsin
2- Sepam manuelini iyice okuyup, en azından nasıl değer girilebileceğini öğrenmeye çalışın

2. seçeneğin sonunda yükünüzün tipini, değerlerini ve sepamın tipini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

akım klemenslerini kısa devre edip rölenin beslemesini kesmen yeterli ayar değerlerini trafo gücünü verirsen yardımcı olabilirim.birde rölen sepamın hangi modeli

Arkadaşlar, Sepamlarla ilgili yazılımı nerden bulabilirim. Bu rölelerin ayarlarını bir dosyada ofline olarak yapabiliyor muyuz? Örnek ayar dosyası ve program varsa forumdan alabilir miyim? Teşekkürler

Daha önce eklemiş olduğum bilgiler yeterli değil ise,4443030 nolu telefondan,ek bilgiler alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Sepam_1000+_catalogue_tr.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 73
akım klemenslerini kısa devre edip rölenin beslemesini kesmen yeterli ayar değerlerini trafo gücünü verirsen yardımcı olabilirim.birde rölen sepamın hangi modeli

Sepam akım konnektörleri otomatik olarak kısa devre olduğundan konnektörün sökülmesi yeterli, ilave köprü ihtiyacı yok.

Arkadaşlar, Sepamlarla ilgili yazılımı nerden bulabilirim. Bu rölelerin ayarlarını bir dosyada ofline olarak yapabiliyor muyuz? Örnek ayar dosyası ve program varsa forumdan alabilir miyim? Teşekkürler

Sepam ayar programı olan sft2841'e aşağıdaki dosyadan ulaşabilrsiniz. Offline olarak ayar yapılabilir. Örnek ayar dosyası elimde yok, varsa da fi tarihinden ama, bir koruma rölesinin ne olduğunu biliyorsan zaten örneğe ihtiyacın olmayacaktır.

SEPAM Setting Software SFT2841 V12.0

Teşekkürler muratdeli, ben GE röleleri biliyorum özellikle UR serisi rölelerde örnek ayar dosyası çok işe yarıyor çünkü sıfırdan ayar dosyası oluşturmak çok zaman alabiliyor.

sayın muratdeli,

SEPAM programı indirdim. Zipi açtım ve setup ı çalıştırdım ancak benden bir Serial istiyor. Klasörde bununla alakalı bir şey bulamadım. Acaba Serial olarak ne girmem gerekiyor?

Merhaba,
serial'e aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca benzer bir serialin setup manueli içinde olması gerekirdi diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,829
Son üye
mehmetoner

Yeni konular

Geri