Prizden çekilen akımı sınırlamak için ne yapılabilir?

ben elektronikçiyim teferruatlı duşunulurse mA sevıyesıne kadar hesaplayabılen elektronik kart yapılabılır ama bence gereksiz kabaca sigortayla iş çozulur

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar benim öğrenmek istediğm şey şu, iş yerinde çalışanların sadece ofis araçlarını kullanmasını (yazıcı,bilgisayar,vb) kendi getirdikleri ısıtıcı ve su ısıtıcıları gibi cihazları kullanmamasını istiyorum. bunun için ne yapmam gerekir? fikiri olan var mı?
sıkıntılı olan yerlere ups priz fiş takılabilir basit olarak

Hersey ilker beyle başladı. Abicim nerden bulup çıkarttın bu konuyu:) gördüğümden beri kafa yoruyorum

Son düzenleme:
Soru 2010 da sorulmuş:oops:, Cevaplar birazcık gecikmiş:D Ama olsun. Bilgi her zaman lazım olur:p.
bende bunun istenmesinin sebebini merak ettim.
@ahabu hala buradaysa neden ısıtıcı kullanılmasının önüne geçmek istemiş o yıllarda.
sigortalar sürekli attırılıyor diye olabilir, unutulup yangın çıkmasın diye olabilir, hani çok düşük bir ihtimal :) ama cimrilikten olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,053
Son üye
sinankulfal

Yeni konular

Geri