motor sürücüsü ile ilgili

Motor bağlantısını K1 çıkışından 6 değişik şekilde deneyebilirmisin? . Soldan sağa 1: 2-4-6 2: 2-6-4 3: 4-2-6 4: 4-6-2 5: 6-2-4 6: 6-4-2 Şeklinde.Bu altı varyasyondan bir tanesinde hata vermaden doğru yönde dönme olasılığı çok yüksek.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar bu motora resolver bağlı olduğundan ve terminal kontrolleri de kullanılmadığından bağlantılarla ters çeviremezsiniz. Sürücü üzerinde mor kablo profibus kablosu. Yön bilgisi de dahil tüm komutlar buradan gidiyor. Plc'den ancak düzeltebilirsiniz.

Sent from my SM-N915F using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Arkadaşlar bu motora resolver bağlı olduğundan ve terminal kontrolleri de kullanılmadığından bağlantılarla ters çeviremezsiniz. Sürücü üzerinde mor kablo profibus kablosu. Yön bilgisi de dahil tüm komutlar buradan gidiyor. Plc'den ancak düzeltebilirsiniz.

Sent from my SM-N915F using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
Aynen ustam kaç gündür bende bunu anlatmaya çalışıyorum

kadaşlar bu motora resolver bağlı olduğundan ve terminal kontrolleri de kullanılmadığından bağlantılarla ters çeviremezsiniz. Sürücü üzerinde mor kablo profibus kablosu.
hocam;
  1. resolver sürüceye bağlı bir aygıt mıdır?
  2. projeden resolver olduğunu nasıl anladınız.
  3. SÜRÜCÜ parametrelerinden ayarlanamaz mı? plc de değişm şart mıdır?
yanlış anlamayın sorularım basit gelebilir ancak henüz dedikleriniz bir şey ifade etmiyor bana.

1-Evet, motorun arkasına bağlı bir aygıt. Motorun hız, açı ve yön bilgilerini elde etmeye yarar.
2-Paylaştığınız şema resimlerinde 2. sayfada belirtilmiş zaten. Şemayı inceleyin.
3-Sürücü parametrelerinden ayarlanamaz çünkü sürücü profibus kablosu üzerinden PLC'ye bağlı ve tüm yön ve hız bilgileri PLC tarafından gönderiliyor.

MERHABA,
uzun bir aradan sonra yine bu konuya döndük.
bu motoru bir şekilde terse çevirmem lazım. terse dönmesi sisteme bir zarar vermeyecek. o yüzden bu kısımla ilgili uyarılara şimdiden teşekkür ederim.
paylaşmış olduğum sayfa 2 ye tekrar bakmanızı rica ederim.
orada
ref +
ref -
gnd
cos+
cos-
sin+
sin-
ptc+
ptc -

var.
acaba ref + ve ref - siyi ters çevirsem terse döner mi? otomayoncu bir abi sürücü üzerinden bağlantı değiştirerek değişebileceğini söyledi ama detayına proje olmadığından giremedik.

Cos ve sin uçlarını yer değiştirin. Başka hiç bir değişiklik yapmayın. Bu şekilde ters dönme ihtimali var. Ama ben hiç böyle bir şey denemedim. Yani bağlantınız şöyle olsun:
Resolver sin+ ----------> sürücü cos+
Resolver sin- ------------>sürücü cos-
Resolver cos+ ----------->sürücü sin+
Resolver cos- ------------>sürücü sin-

sürücüye bilgisayar ile bağlandım.
açıyı -90 dan 90 yaptım frekans hatası verdi.
sonra düzelttim ama hata devam ediyor.
resimleri ekledim.
işler git gide sarpa sardı.

sağdaki hatalı sürücüde ekrandaki kırmızı ışık hatada olduğunu gösteriyor

Ekli dosyalar

• IMG-20170123-WA0003.jpg
    IMG-20170123-WA0003.jpg
    96.6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG-20170123-WA0001.jpg
    IMG-20170123-WA0001.jpg
    100.2 KB · Görüntüleme: 20
Moderatör tarafında düzenlendi:
konu lenze olunca tüm açılan başlıklar forumda cevasız kalmış. az mı kullanılıyor çok mu zor anlayamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,012
Son üye
erenc348

Yeni konular

Geri