motor sürücüsü ile ilgili

Sürücüsü lenze. Motoruda
Kapalı kutu. Ne yapabileceğimi bilmiyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Surucu uzerinde bi display yok mu ,tuslar falan yok mu parametrelers ulasabiliyor olmaniz lazim.

Surucunun modeli ne

hocam, model EVS9324 - ES / EMZ9371BB diye geçmekte. resmini çekip eke koydum.
motora ters kayış attık, ters dönsün diye.
2 gündür frequency converter fault veriyor.

Ekli dosyalar

• 20160829_115416.jpg
    20160829_115416.jpg
    148.8 KB · Görüntüleme: 37
  • 20160829_115819.jpg
    20160829_115819.jpg
    102.4 KB · Görüntüleme: 38
Muhtemel ki resolver bağlı sizin motorunuza.dönüş yönünü değiştirmek için resolverde bulunan sinyal uçlarını sürücü üzerindeki soketten ters bağlaman gerekiyor.elektrik projesinin ilgili sayfasını buraya koyabilirsen yardımcı olabileceğini düşünüyorum

Fotoraftaki 6 adet mavi kablo nereye gidiyor?. Servo sürücü üzerindeki x6 konnektörünün 1-2 veya 3-4 girişleri kullanılıyormu?.Eğer kullanılıyorsa bu analog inputlara kaç volt geliyor?. Şemada x5 yada x6 konnektörüne gelen kablolara yer verilmemiş.Sürücüye ait keypad varmı?. digital inputlardan direction select (yön değiştirme) DIR olarak kullanılan varsa on ise off,off ise on yapılması gerekebilir.

Son düzenleme:
hocam ilgili kısmını (5 sayfanın ) tamamını atıyorum.
2 gündür sürekli frequency converter fault veriyor. motoru ters çevirecez diye arızaya soktuk makinayı

Ekli dosyalar

• SAYFA 4.jpg
    SAYFA 4.jpg
    107.5 KB · Görüntüleme: 33
  • SAYFA 3.jpg
    SAYFA 3.jpg
    139.6 KB · Görüntüleme: 28
  • SAYFA 1.jpg
    SAYFA 1.jpg
    127.3 KB · Görüntüleme: 27
  • SAYFA 5.jpg
    SAYFA 5.jpg
    142.4 KB · Görüntüleme: 28
  • SAYFA 2.jpg
    SAYFA 2.jpg
    195.2 KB · Görüntüleme: 31
YORUM yok mudur?
saat başı frequency converter fault veriyor.
neden verir bu arızayı.
ters dönmesi mümkün değil mi?
projeyi de dahil ettim

hocam ilgili kısmını (5 sayfanın ) tamamını atıyorum.
2 gündür sürekli frequency converter fault veriyor. motoru ters çevirecez diye arızaya soktuk makinayı
Bu motor servo roserver kullanılmış konum için bu motoru AC asenkron motor gibi çeviremezsin.Senin motorunun kablo bağlantıları bile soketli kontrol ünitesi varya orada motoru sağa ve sola çeviren komut olmalı eğer sizde yoksa makinenin satıcısını veya teknik servisini ara bul!Hangi bağlantıyı yaparsan yap bu motor sürücüden ayar yapmadan ters dönmez veya PLC den anlayan birini bulacaksın makineye bilgisayarla bağlanıp kontrol ünitesinden servo sürücünün ayarlarını değiştirip sağ ve sol a dönmesini sağlayacak

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri