Mikrodalga Fırın Trafosu Nasıl Kullanılır ?

Şuan konu hakkında bilgim yok ama, sırada sökülmeyi bekleyen bir adet Mikrodalga fırınım var. :) Buradan da birşeyler öğrenirim o zaman kadar . Önce istekleri halledeyim sonra sıra onda... bir arkadaş uzaktan kumandalı araba, öğretmen27 de kombi istedi. Arabalar tamam da kombi ayarlamaya çalışıyorum öğretmenim :) Hayırlı geceler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
trafo silis nüveli değilse ferrit nüveli ise (smps benzeri) ohm değerleri zaten düşük olur.
!!!!!!!!!!!!!!fakat mikrodalga ile fazla uğraşılmamasını tavsiye ederim.
sadece elektriksel düşünmeyin!!!!!!!
mikrodalga kontrolsüzce ortama yayıldığında saniyeler içinde iç organlarınıza özelliklede böbreklerinize geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Şuan konu hakkında bilgim yok ama, sırada sökülmeyi bekleyen bir adet mikrodalga fırınım var. :) Buradan da birşeyler öğrenirim o zaman kadar . Önce istekleri halledeyim sonra sıra onda... bir arkadaş uzaktan kumandalı araba, öğretmen27 de kombi istedi. Arabalar tamam da kombi ayarlamaya çalışıyorum öğretmenim :) Hayırlı geceler..

Teşekkürler ustam.

Burda da ince sargıyı atıyor kalın sargıya Şebeke voltajı veriyor günah benden gitti yapın bakalım sonucu merakla bekliyoruz. Not: YG sargılarında bir uç mutlaka toprağa akıtılmalıdır. Trafo gövdesine bağlı gördüğünüz bu uçtur şase üzerinden toprağa gider. Kolay gelsin KocaeliKlimacı
Microwave transformer test. - YouTube

Merhabalar Sn.By Lent ;

Verdiğiniz Bilgiler İçin Çok Teşekkür Ederim...

Girişten 12V verip çıkıştan 160 V yaklaşık aldım . Sanırım çalışıyor gibi ama...

Şahsi fikrim acı bir tecrübe edinmeden bu trafoyu çöpe atmanız. Sonra 'KEŞKELERİN' bir faydası olmaz..

Merhabalar Sayın Öğretmen'im. Öneriniz İçin Çok Teşekkür Ederim... Haklısınız,Sonrasında pişman olacağıma hiç yapmam daha iyi..

Ama 12 V verdiğimde çıkıştan Yaklaşık 160V aldım. Sanırım dönüştürmeyi yaparak çalışıyor gibi. Bahçede bir deneyeyim diyorum ... Hiç değilse bana zarar gelmez gibi..

Ama hocam dikkatli olun, Magnetrona enerji vermeyeceksiniz değilmi ?

Merhabalar Sn.Vacip DENİZ ;

Hocam magnetrona elimi dahi sürmedim. Onun tehlikesini bildiğim için hiç bulaşmadım. Sadece o magnetrona 2100 V'luk elektrik veren trafosuyla uğraşmak istiyorum.

Şuan konu hakkında bilgim yok ama, sırada sökülmeyi bekleyen bir adet mikrodalga fırınım var. :) Buradan da birşeyler öğrenirim o zaman kadar . Önce istekleri halledeyim sonra sıra onda... bir arkadaş uzaktan kumandalı araba, öğretmen27 de kombi istedi. Arabalar tamam da kombi ayarlamaya çalışıyorum öğretmenim :) Hayırlı geceler..

Merhabalar Sn. Elektrofizikci ;

Bu trafonun 2100 V luk ince sekonder sargısını söküp 2 tur 16lık veya 25lik NYAF kabloyu sarınca kaynak makinası yapanlar var.. Belki işinize yarayabilir :)

trafo silis nüveli değilse ferrit nüveli ise (smps benzeri) ohm değerleri zaten düşük olur.
!!!!!!!!!!!!!!fakat mikrodalga ile fazla uğraşılmamasını tavsiye ederim.
sadece elektriksel düşünmeyin!!!!!!!
mikrodalga kontrolsüzce ortama yayıldığında saniyeler içinde iç organlarınıza özelliklede böbreklerinize geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Merhabalar Sn.EroglurMustafa ;

Magnetrona asla dokunmayacağım. Sadece işim yüksek gerilim ile olacak.. Böbreklerdeki suyu bile buharlaştırabiliyormuş,Haklısınız..

SAYGILARIMLA...

Ölçü aletinde gördüğünüz omik dirençtir. Trafo sargılarında çalışma frekansına bağlı bir de endüktif direnç söz konusudur ki sizin kısa devre dediğiniz olayı o engeller. Ayni iletkene bobin değilde düz, açık bir şekilde uygularsanız 220 V'u kısa devre olur fakat bobin haline geldiğinde endüktif direnç aşırı akımı ve kısa devreyi engeller.

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,076
Son üye
Trprime_16

Yeni konular

Geri