Topraklamanın olmaması giriş gecikmesine sebep olur mu ?

istockphoto-1303164495-612x612.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Gerçekten çok kötü bir şey hevesinin kursağında kalması. Az önce Forza Horizon oyununu indirmeye bıraktım artık sadece huzur ve barış içinde araba süreceğim 😁
bak paylaştığım linkdeki oyunu bir dene istersen, heyecan sıfır, beyin yakma sınırı yok. ben 18 ayda bitirebildim ve yardım da aldım.
post 41 de

Ben en son 1.44 diskette wolfied isimli dos oyununu oynuyordum.

Şimdi baktımda teknoloji ne kadar ilerlemiş ne oyunlar çıkmış ağzım açık kaldı.

Bu konunun takibinı bıraktım .

Kolay gelsin Sağlıcakla ....

Ben sadece satranç ve solitaire çeviriyom.
CHE.png
Bir ara arkadaşlarla linux tabanında monopoly çevirirken yabancı milletten birkaç oyuncu da masamıza duhul olmuştu :p
MONO.png
Grafik mırafik olmasa da Gtatlantik adlı bu oyun monopoly sevenler için online oynanılabilecek ve bir iki saat eğlencelik bir oyundur. Ancak dünya çapında olsa da serverlarda oyuncu bulabilmek oldukça zordur. Bu sebeple tanıdık arkadaşların anlaşarak bu oyunu çevirmesi daha uygundur.
Eski AMIGA dönemlerinden SETTLERS adlı oyun ise bilenler için tam dinlendirici bir oyundur.
2019-06-30-154842_1280x1024_scrot.png
Geçen sene canım sıkılınca bu oyunu baştan oynayıp tüm seviyelerini yeniden bitirmiştim :D

Need For Speed: Porsche Unleashed

Bunun gibi bir oyun yoktur bence. Yarış oyunlarının zirvesidir. Sene 2000 yada 2001 olmalı.

Need For Speed: Porsche Unleashed

Bunun gibi bir oyun yoktur bence. Yarış oyunlarının zirvesidir. Sene 2000 yada 2001 olmalı.
O oyunu zamanında orijinal olarak almıştım.
Beğenince diğer arkadaşlar için de aldım.
İlk aldığımda yaklaşık 45TL (30$) vermiştim. Ama sonradan fiyatı 15TL ye düşünce 4 tane CD almıştım.
Bir tane CD haricinde tüm CD lerimi arkadaşlarıma hediye etmiştim. Ama benim orijinal CD de kaybolunca gorsan olarak elimde kaldı.
O yıllarda o oyun için iyi kalite direksiyon seti de almıştım. Direksiyon seti force feedback olmamasına karşın, iyi ayar yapınca gerçek araba kullanıyormuşum hissi veriyordu. Tek fark gerçek arabada olan direksiyon zorlanma ve kayma esnasındaki genel hareketlerinin olmaması idi. O kadarına da gerek yoktu. Çünkü o yıllarda en ucuz F/B direksiyonlar 300$ dan başlıyordu.
O oyunun en güzel özelliği ise PEER to PEER IP üzerinden oynanılabilir olması idi. Ancak bu özelliği kullanabilmek için STATİK IP li bir internet gerekli idi.
Bir arkadaşımız GSM üzerinden statik ip kullandığını görünce o yıllardaki forumdaki arkadaşlarla bir araya gelip baara çııra bu oyunu oynamıştık.
Farklı şehirlerden farklı arkadaşlarla bu oyunu oynarken bazı sahnelerin ekran görüntülerini de alıp paylaşırdık. En güzel olan ise oyun esnasında baara çııra oynarken bile neredeyse farklı şehirdeki bir arkadaşımızın o andaki duyguları ve yüz ifadelerini tahmin etmek hiç zor değildi.

@Mr_YAMYAM 😁 ben sadece single player modunda oynuyordum. İnternet üzerinden nasıl oynanacağını da bilmezdim zaten (yaşım yetmiyordu 😁). Gerçi bizde o zamanlar 56k modem vardı, ne kadar oynanırdı bilemiyorum. 😊
Oyundaki haritalar çok güzeldi ama, Windows 10 ile uyum sorunu olmasa bıkmadan gene oynarım. Eski Porsche lere büyük karbüratör ve kısa şanzıman takardık.😁

@Mr_YAMYAM 😁 ben sadece single player modunda oynuyordum. İnternet üzerinden nasıl oynanacağını da bilmezdim zaten (yaşım yetmiyordu 😁). Gerçi bizde o zamanlar 56k modem vardı, ne kadar oynanırdı bilemiyorum. 😊
Oyundaki haritalar çok güzeldi ama, Windows 10 ile uyum sorunu olmasa bıkmadan gene oynarım. Eski Porsche lere büyük karbüratör ve kısa şanzıman takardık.😁
56k modemle bile oynanırdı. Ancak IP statik olmalı ki diğer oyuncular bağlanabilsin.
Ben köye gittiğimde o yıllarda USB li modem ile internete GSM ile bağlanıyordum. Kazara benim internete de bağlanıldığını keşfetmiştim.
Hemen arkadaşları arayıp akşam 8 den sonra bana bağlanmalarını söylemiştim.
Forumda yazıştıktan sonra 6-7 kişi bir araya gelip baara çııra çevirmiştik.
Win 10 u bilmiyorum ama oyunu kurmadan önce oyun uyumluluğunu ve çalıştırılmasını XP ye göre ayarlarsan sanırım oynanır. Çünkü ben Win7 de aynı olayı yapmış ve gayet iyi oynamıştım. Tek fark Win7 de grafikler hiç te iyi değildi.Hali hazırda şu andaki PC de Win7 kurulu ve o oyun da sanırım yüklü olması lazım.
Oyunun en can alıcı özelliği, standart bir arabanın parçalarını üst seviyeler ile modifiye ederek performansını artırmaktır. Modifiyeden sonra ise bazı ayarlar var ki milim milim ayarlamak bile çok büyük fark yaratıyordu.
Örneğin arabanın arkasının yere yapışma özelliği. Bu ayarı fazla açarsan arabanın yol tutuşu artıyor ama max ulaşabileceğin hız düşüyordu. Ya da fren dengelemesini öne fazla verirsen yüksek hızlarda ani frenlemede arabanın önü yere yapışıyor en küçük hatada takla atıyordu. Freni arkaya fazla yaparsan ön taraf havaya kalkıyor bu sefer de hızlı yollarda araba uçak gibi havalanıyordu :D
İşte bu modifiye ve ayarlamalar arkadaşlarla olan yarışlarda en kritik unsurlardı. Aynı model ve aynı modifiyeye sahip bir arkadaşla yarışırken, bu ayarları minimal hata ile yapabilen kişi çoğunlukla yarışı kazanıyordu.

56k modemle bile oynanırdı. Ancak IP statik olmalı ki diğer oyuncular bağlanabilsin.
Ben köye gittiğimde o yıllarda USB li modem ile internete GSM ile bağlanıyordum. Kazara benim internete de bağlanıldığını keşfetmiştim.
Hemen arkadaşları arayıp akşam 8 den sonra bana bağlanmalarını söylemiştim.
Forumda yazıştıktan sonra 6-7 kişi bir araya gelip baara çııra çevirmiştik.
Win 10 u bilmiyorum ama oyunu kurmadan önce oyun uyumluluğunu ve çalıştırılmasını XP ye göre ayarlarsan sanırım oynanır. Çünkü ben Win7 de aynı olayı yapmış ve gayet iyi oynamıştım. Tek fark Win7 de grafikler hiç te iyi değildi.Hali hazırda şu andaki PC de Win7 kurulu ve o oyun da sanırım yüklü olması lazım.
Oyunun en can alıcı özelliği, standart bir arabanın parçalarını üst seviyeler ile modifiye ederek performansını artırmaktır. Modifiyeden sonra ise bazı ayarlar var ki milim milim ayarlamak bile çok büyük fark yaratıyordu.
Örneğin arabanın arkasının yere yapışma özelliği. Bu ayarı fazla açarsan arabanın yol tutuşu artıyor ama max ulaşabileceğin hız düşüyordu. Ya da fren dengelemesini öne fazla verirsen yüksek hızlarda ani frenlemede arabanın önü yere yapışıyor en küçük hatada takla atıyordu. Freni arkaya fazla yaparsan ön taraf havaya kalkıyor bu sefer de hızlı yollarda araba uçak gibi havalanıyordu :D
İşte bu modifiye ve ayarlamalar arkadaşlarla olan yarışlarda en kritik unsurlardı. Aynı model ve aynı modifiyeye sahip bir arkadaşla yarışırken, bu ayarları minimal hata ile yapabilen kişi çoğunlukla yarışı kazanıyordu.
Çok teşekkürler. Bahsettiğiniz ayarları yaptığımı hatırlıyorum bir süre oynuyorsunuz sonra atıyordu. Bazen de bu süre çok uzun oluyor, epey oynanıyordu.

Evet söylediğiniz gibi bu ayarlar önemliydi. İşin ilginç tarafı artık bu oyunlar bile nostalji oldu. 😊

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,267
Son üye
SHNTTC

Yeni konular

Geri