Kompanzasyon kontaktöründe hangi marka???

arkadaşlar,moeller i ya da telemkanik i diğer kontaktörlerden ayırtedici özellik biliyormusunuz?
örneğin siemens ile moellerin farkı nedir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ben kontaktörde ve kondansatörde telemecanigue kullanıyorum 5 senedir kontaktörlerde sorun yok kodansatörlerin bazılarını değiştirdim kontrol rolesini entes tavsiye edebilirim.

arkadaslar benim size tavsiyem Ith 200 a olan veya kontaktor sınıflandırmasında ac 4 olan kontaktorleri seçmeniz bu konudada en iyisi moller 1,5 yıl içinde onlarca kompanzasyon yaptım telemecanic,abb,sıemens,molleri denedim içinde sadece mooler basımı agrıtmadı ve dedigim koşuuları tasıyan kontaktordur ondan sonra ise sıemens sırıus kontaktorler hızlı kompanzasyonlarda kullandım 12 vinçli bir yerde de oda çok saglıklı çalışıyor

çalıştığım işyerinde 5 trafo ve toplam 6400 kva trafo gücü var. daha önceleri kompazasyon kontaktörleri siemens di. çok sorun çıkarıyorlardı. daha sonra hepsini telemekanik e çevirdim. 2 yıldır sorun yok. yalnız kontaktörü seçerken gücünü sınırda secmeyeceksin. bir üst gücü secip takacaksın.

ne anladım ben o işten buyuk kontaktor takarak bir cebime zarar 2 pano ebatları buyur birde işimizde bilimi bir kenara atıp ta buyugunu takmak bana akılcı gelmiyor

kontaktörler çok sık devreye girip çıkıyorsa kontaktörlerin ayakları çabuk bozuluyor. bir defa para veriyorsun başka vermiyorsun. pano imalatcıların coğunluğu maliyeti düşünüyor. işletmede ne olursa olsun diyor. onun için mininmum sınırda seçiyorlar. nasıl olsa benden çıktı diyorlar. zamanla kontaktörler arızalanmaya başladığında sucu baska nedenler atıyorlar.
neymiş efendim elektrikte dalgalanma
harmanik
ve buna benzer nedenler

çok sık devreye giren kontakler var ise desarj bobini kullanırsın veya akım sınırlayıcı reaktor kullanırsın kompanzasyon yaparken sistem analizini iyi yapcan nerde nasıl niçin kavramlarını yorumlayıp sisteme uyarlıacan

Milli menfaatler çerçevesinde Federal'den şaşmayınız derim. Yıllardır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri