Kompanzasyon endeks hesabı

TnR35

Üye
merhaba Arkadaşlar
ben programcıyım ve kompanzasyon endeks hesabı otomasyonu geliştiriyorum hesabı bana tam olarak bilen bi arkadaş varsa anlatabilirmi şimdiden teşekkür ediyorum..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ekte verdiğimdosyayı inceleyiniz

Ekli dosyalar

• sayaç takip.rar
    5.5 KB · Görüntüleme: 351
Teşekkür ederim fabia emeğine sağlık..
Bir şey sorucam kusura bakma emin olmak istedim.ilk seferinde farkı kendısine eşit olarak alıp öyle işlem yapıyor değilmi ? Ondan sonrakiler bir önceki ile arasındaki farkına oranlarını alıyor yanlış bilmıyorum değilmi teyid edersen sevinirim tekrar teşekkürler her şey hazır sadece bu formülü oturtucam ve program biticek..

birinci satıra girdiğin değerle ile ilgili olarak yukarıda herhangi bir işlem yapmıyor.çünkü birinci satıra gelen faturanın son endekslerini giriyorsun.ondan sonraki günlerde ise son endekse göre hesaplama yapıyor.sonuca göre iyi gidiyor veya dikkat haber verin ibareleri çıkıyor.
satırlardaki hesaplamalar bir önceki satıra göre,yukarıdaki ise birinci satıra girmiş olduğun fatura son endekslerine göre işlem yapar.

1 14.080,000 4.065,000 2.234,000 14.080,0 4.065,0 2.234,0 28,87% 15,87%

ilk girdiğim gün için bole bir sonuc cıkarttı bana xls dosyası dogrumudur.

enduktıf % 28,87 enduktıfınız artmıs hocam mudahale etmenız gerekır. sınır %33
kapasıtıf % 15,87 kapasıtıfınızde artmıs kapasitife de mudahale etmenız lazım sınır % 20

degerlerı sureklı takıp edersenız , ceza almazsınız ama mudahale etmezsenız 3 4 hafta sonra bu degerler ceza durumunda olur...

Ceza sınırları hangı yüke göre ama,
50 kw. üzerı sözleşmeli abonemi, abone mi, 50 kw. güc altı sözleşmeli abonemidir.

1 14.080,000 4.065,000 2.234,000 14.080,0 4.065,0 2.234,0 28,87% 15,87%

ilk girdiğim gün için bole bir sonuc cıkarttı bana xls dosyası dogrumudur.

proğram doğrudur sorunsuz çalışıyor.

ilk girdiğiniz satırın(1.satır) sonunda o günkü yüzdeleri verir ve başlangıç endekslerini sıfır olarak kabül eder.

2. ve daha sonraki satırlarda ise bir önceki satırın değerine göre hesap yapar.
yani birinci satıra yazmış olduğunuz değerleri çok fazla önemsemeyin.
önemli olan 2.,3. günler ve daha sonraki günlerde E8 VE E9 hanelerini dikkatli bi şekilde takip etmeniz.

eğer sözleşme gücünüz 30kW altı ise endüktif %33,kapasitif %20 yi geçmemeli.
eğer sözleşme gücünüz 30kW üstü ise endüktif %20,kapasitif %15 i geçmemeli

size verdiğim xls dosyası sözleşme gücü 30kW(kurulu güç 50kW) üstü aboneler içindir.

Çok teşekkür ederim fabia yardımların için çok yardımcı oldun..

saygılar

arkadaşlar kolay gelsin.bizim sistem gündüz normal ama akşam altıdan sonra endüktif yük yazıyor.oran 0.33.
bunun için endüktif yük reaktörü ilave etmek çözüm olur mu?
şimdiden teşekkürler!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,305
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri