kabloya ek yapma

iş zaten bayağı uzayacak gibi görünüyor bizde fotoğraflayıp gerekli tutanağı tuttuk ama bu adalet sisteminde iş mahkemeye gidince çok absürd sonuçlar çıktığını gördüğüm için elimde sağlam bir dayanak olsun istedim. cevaplarınız için teşekkür ederim sizede
sayın lucerus anlaşılan sözleşmedeki bir açık yüzünden sonuca ulaşamıyorsunuz müteahhit firmada biraz uyanık bir şirket sanırım :)
siz gerekeni yapmışsınız zaten ayrıca ben teşekkür ederim elimden geldiğince bilgim dahilinde birşeyler paylaşmaya çalıştım
SAYGILAR

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sn. Lucesrus, düşünmenize bile gerek yok...Siz haklı ve doğru taraftasınız...Kabloyu kabul etmeyin..Arkadaşların dediği gibi resimleyip tutanak altına alın...Mahkemelik bile olsa sizin şansınız daha yüksek...Ayrıca mahkemeyi kaybetseniz dahi, en kötü ihtimalle zaten mevcut kabloya razı olursunuz, daha kötü ne olabilir ki...Parklarda otlara tükürmeyiniz, ağaçları dallarını kırmayınız diye yazmaz, ama bunları yapmak suçtur...Yani illa sözleşmede yazması gerekmiyor...Benim çalıştığım hemen tüm projelerde kablonun yekpare olması gerektiği şartı yazıyordu, genelde yazılmaz diye bir şey yok, yazılmamışsa o sözleşmenin dandik olduğunu gösterir...
Yerel şartnamenizde yoksa, uluslararası şartnameleri refere edip haklılığınızı ispatlayabilirsiniz..IEC, IEEE, VDE, NEC, BS gibi tüm standarlarda ''cable joints of any type shall not be permitted'' tarzında ifadeler geçer..
Son olarak da, bir şantiyeci tecrübesi olarak, sözleşmeler genelde işvereni korur, siz sözleşmedeki başka bir maddeyi silah olarak kullanarak taşeron firmayı kabloyu değiştirmeye zorlayabilirsiniz...Açıkçası ben, işverenin taşeron karşısında eli kolu mahkum olduğu hiç bir olay hatırlamıyorum, ama tam tersi taşeronun işverene yalvardığı çoook fazla olaya şahit oldum...Kolya gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri