240'lık kablo ile 120'lik kablo ek yapılabilir mi

kullandığın yer büyük işletme gibi canlandı gözümde asenkron motor vs var ise reaktif güce ihtiyaç duyar onlar olmasa bile o kablo gücünde bir reaktif güç kaynağına ihtiyacın olabilir akım ve voltajı eşitlemek için kısaca harmonik dengeleme diyoruz buna kompanzasyon panoları ile sağlıyoruz bunu içinde kondansatörlerin olduğu bir pano detaylı bilgi vermek isterdim ama işi yapsamda öğretmenliğini yapmak ap ayrı bir konu

Yanlış bilgiler veriyorsun insanlara

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok yanlış bilgi veren bazı insanları daha önce şikayet ettim yönetime. Saçmalamak gibi bir yasak yok forum kurallarında dediler :D

Maalesef forum eski kalitesinden çok uzakta meslek liseli cocuklarin saçma sorularını cevaplandirmaya çalıştığı bir forum haline geldi .Birçok insanı küstürdüler sahsimiza ana avrat küfreden mi dersin bilgi konusunda öğrenmek degilde sidik yaristiran mi dersin birçok forum üyesi bende engelli durumda

yanlış değil ama eksik olduğunu biliyorum.
Yani kompanzasyonun motor kalkış akımını önlemede etkili olduğunu hala savunuyor musunuz? Bu o fotoğraftaki yakışıklının mı sizin mi fikriniz ? O çocuk elektronik üzerine kendini yetiştirmiş biri ve bir kompanzasyon tesisinin 50 metre yakınından geçtiğini bile sanmıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri