kaçak elektrik kullanmak

Bir de yakın tarihlerde, kaçak elektrik kullananların en büyük kabusu olarak,adeta bir milli kahraman ilan edilen bir "TEDAŞ" idealist çalışanının hazin sonunu, sanırım hepiniz belleklerinizde, ibret verici ve acı bir Türkiye gerçeği olarak hatırlıyorsunuz.Zavallı,işine düşkün ve idealist olan bu insan ne yazık ki, tahmin bile edemediği acı bir sonla karşılaştı ve görevini sürdüremediği gibi,daha sonraki idealist olmayı düşünüp hayal eden elektrik görevlilerine de kötü bir örnek teşkil etmiş oldu.Kaçak elektriğin önlenemeyen yükselişi.Dur diyenlerin de vay haline!Yazık!

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Van depremi sonrasında milyonlarca lira yardım vaadinde bulunup, bu vaadleri yerine getirmeyen orada çadırlarda üşüyen ve donarak ölen çocukların ümitlerini çalan insanlarcıklardan konuşmak onlara lanet okumak varken,siz gelmiş ısınmak için kendilerince caba sarf eden insanlara insafsızca hakaret ediyorsunuz.İsterseniz çadırlara bir de sayaç bağlasınlar.O insanlara ihtiyaçlarını vermek sosyal devletin görevidir ve bu görev yerine gelmiyorsa insanlar yaşamak için bunu yapmakta haklıdır.Birde sizleri görelim Van'ın kış soğuğunda.Kaçak elektrik kullanmak elbette meşru değildir.Ancak şuanki durumla geçmiş vaziyet bir tutulamaz.

Son düzenleme:
Kaçak kullanılmasına şiddetle karşıyım derken,zaruriyet halinde kullanılmamasını değil,zevk için insafsızca kullanılmamasını,evlerin tavanlarının boydan boya rezistans telleriyle donatılarak,kaynakların zevk için boşa kullanılmamasından,barajların,santrallarin de bir üst kapasitesine sahip olduğundan,fazla zorlanmamasından bahsetmiştim.Yoksa olağanüstü hallerde, çadırlarda,konteynırlarda üşünüp donulmasından,tir tir titrenip hastalıklara yakalanılmasından yana olarak asla değil tabiki.Siz olayları, yalnızca bu özel koşullardaki kullanmama,men edilme yönüyle algılamışsınız.Bu hassas konu,ayrıca bir an için dikkatimden kaçmış bulunup,ayrıca hatırlattığınız için size özel olarak çok teşekkür ediyorum.(Deprem felaketine en çok destek sağlayan insanlardan biri olarak bu konuyu yine de hassas olarak düşünememişim.Diyanete 550 tl.vekaletle kurban kesimi için nakit para bağışladım ve kesilen kurban dağıtımının kusursuzca depremzedelere yapıldığına dair ayrıca da bir tebrik yazısı aldım.)

Son düzenleme:
sayın arkadaşlar bu olay tartışma konusu oldu tamam yaptıkları iş hiç bir sekilde DOĞRU VE YASAL DEĞĞİLLLLLLLL ama onu yetkili merciler halledecek sükonetimizii koruyalım yanlışla yanlış oluyoruz ağzımızı bozmadan konuşmalarımızı sürdürelim saygılar

Havai Hatlarda 3 Faz Bir Notr Ve 5. Telde Aydınlatma Fazı Olarak Kullanılır. Aydınlatma Fazı Harıc Herhangi Bİr fazdan Ve bir Notr e Bağlantı Yapılarak 2x1,5 Dahi Olsa Saate bağlanmadan Kullanılan Elektrik Kacak Elektrik Kapsamina girer.

ARKADAŞLAR bu suça teşvik deyil suçun ta kendisidir fakat vandaki durum farklı malum deprem felaketi yaşadı belki devlet parasını veriyordur:confused:

Mrb. Arkadaşlar

İşini yaptığım müteahhidin önceki elektrikcisi bu müteahhidin yaptığı 10 dairelik apt mayana yaptırmamış daha doğrusu düzgün işlem yapmadığından mayandan geçmemiş
Gelelim konuya biz panoyu düzeltil kacak amperleri koyduk kompakt şartlını vs düzgünce yaptık ve 27 01 2012 itibariyle . Bağlantı badelerini yatırdı mayan beklerken 04 02 2012 tarihin de cevizlibağ şubesinden ekipler gelmiş oturan ailelere sormuş ve kaç aydır oturuyorsun onlarda yaklaşık 10 ay diye cevap vermişle ve üzerinde tüketin olana sayaçların 7 tanesine 4800 TL ceza kesmişler ve aradan iki gün sonra gelmiş mayana yapmışlar bu cezanın yasal dayanağı nedir bilen arkadaşlar yanıtlarsa memun olurum saygılar

NOT : kacak söz konusu değil tüketim sayaçlardan geciyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri