kaçak akım rölesi iptali

Sizin dediğinize göre birçok evlerde kaçak akım rolesi yok ortalığın küle dönmesi lazım Sn. @YaşlıUzman.
Ama binde bir ihtimalde olsa düşünmek lazım.
Yangın koruma rolesi iyi düşündünüz vallahi. Helal olsun diyorum başka da diyecek laf bulamıyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sizin dediğinize göre birçok evlerde kaçak akım rolesi yok ortalığın küle dönmesi lazım Sn. @YaşlıUzman.
Ama binde bir ihtimalde olsa düşünmek lazım.
Yangın koruma rolesi iyi düşündünüz vallahi. Helal olsun diyorum başka da diyecek laf bulamıyorum.
Doğrudur Sn öğretmenim haklısınız her kaçak yangına dönüşecek diye bir şart yok. Ama ben elektrikçi olduğumdan dolayı olsa gerek riski sevmem. Binde bir'de risk varsa bence o risk alınmamalı.
300mA üzeri kaçaklar yangın oluşturma kabiliyetine sahiptir.

yanıtlarınız için tekrar teşekkürler arkadaşlar. elektrikçi çağırıcam yarın. diğer aldıklarımı da iade edeyim. bu arada apartmanda oturuyorum.

Sn. Yaşlı Uzman Ustam 30 M.a role iptal edilirse girişteki 300 M.a role neden atar?
Çok büyük derece de izolasyon hatası olmadığı sürece ufak harmoniklerde,yani kaçak
akım 300 Ma değerine ulaşmadığı takdirde ve buzdolabı alev almadığı takdirde role atmaz.:).Yorumunuz:)?

Sn. Yaşlı Uzman Ustam 30 M.a role iptal edilirse girişteki 300 M.a role neden atar?
Çok büyük derece de izolasyon hatası olmadığı sürece ufak harmoniklerde,yani kaçak
akım 300 Ma değerine ulaşmadığı takdirde ve buzdolabı alev almadığı takdirde role atmaz.:).Yorumunuz:)?

Bunu tecrübelerime istinaden söyledim. Kaçak akımla sözleşmemiz yok 30mA ile 300mA arasında gez sakın geçme diye. Evdeki kaçak 30mA üzerinde değeri belli değil + Apartmandaki evlere ait her linyenin normal izolasyon kaybı 1mA civarındadır. Üst üste eklenince %90 dediğim sıkıntı yaşanır. Bu çok sık yaşanan bir sıkıntıdır.

Çevredeki çoğu elektrikçi kaçak akım rolesi attığında iptal ediyor diye duyuyorum.

Ne yapsın insanlar herkes elektrikten anlayamaz. Kaçak akım rolesi biraz kalın:D olduğu için insanlar 2 tane sigorta birleşimi zannediyorlar.:D
Bunu bilmeyen kişi kaçak akım rolesi iptal edilip edilmemiş ne anlar.;)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri