HAVA HATLARINDA NÖTR NE İŞE YARAR

AG trafo diye birşey yoktur, Güç trafosu diye birşey vardır onu kast ettiniz herhalde

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadasın birinin de dedigi gibi og ve yg de notr olmaz.senin bahsettigin yg de direklerin en tepesinden giden yıldırımdan koruma iletkenidir.

og ve yg de nötr hattı olmaz koruma hatları vardır bu da hatları yıldırımdan kaynaklı yuklenmelerden veya kaçaklardan korumaktır

yg de direklerin kule kısmındaki çelik tellerin ilk amacı iletken ve izolatörleri yıldırımdan korumaktır.çok önemli bir görevide direği dengeli bir şekilde yüklememizi sağlar.direğe ilk olarak koruma teli çekilir.bu sayede daha ağır olan iletkenleri direğe monte ederken dengesiz yükleme riski azalır.her direğin spesifik direnci vardır.bu direnç 20 ohm altında olmalıdır yoksa yıldırın koruma telini koparır.

meslek yüksek okulu elektrik bölümü 2. sınıf öğrencisiyim bende ilk defa duydum O.G.-Y.G nötr hattını ama bi arkadaşımız nötr iletim hatlarında ne işe yarıyo diye sordu hocamızda siz araştırın gelin ben size not vereceğim o konu ile ilgili dedi...

hoca 2 saat size iletim hatlarında nötr anlatacağına, gidin bi forumda rezil olun daha iyi diye düsünmüs bence:)

og veyg de nötr iletkeni yoktur sadece koruma iletkeni vardır kafanı karıştırmasın bu koruma iletkeni direklerin en üstünde çekilidir kafan karışmasın iyi çalışmalar

Bence en güzeli en az 10 kişinin yg og'de nötr yoktur demesi. Başlığı görüp daha önce yazılanlara hiç bakmadan mesaj yazmanın neticesi.

on kişi nötr yok diyosa yoktur.böyle saçmalık olmaz.elektrikçiyim diyen herkez og ve yg de iletimin nasıl olduğunu bilmeli.koruma telinin görevi tabiki nötr değil.trafonun yıldız ucu nötrdür .dördüncü ilrtkenimiz toprağın kendisidir.

orta veya yüsek gerilimde notr hattı olmaz ancak orta veya yüksek gerilim hatları ile beraber kullanılan iletken vardır bunuda genelde herkes notr hattı zanneder kuvvetli tahmin ederimki siz bunu soruyorsunuz bu iletken gerilim kesiminde haberleşmeyi sağlamaka için kullanılan özel telefon hattı için kullanılır mesala : yuksek veya orta gerilimde enerji kesiliyor enerjinin kesildiğini onaylamak için kullanılıyor . yani bu demek değilki gerilim kesildi haydi çık direğe çalış bundan sonra kullanılan işlemlerden sonra çalışmaya başalanır yeterince faydalı olmuşumdur inşallah hoşça kal

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,193
Son üye
Kronoss

Yeni konular

Geri