GSM Modülü Yardım

Banada bir yardımcı olsanız :S

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
telit modullerı birakacağız demıştı dilber hanım sim900d modullerı aldık dedı teklif istedım teklif veremedı bende istanbuldan aldım :)kafamda soru işaretı bıraktı madem tedarık edemıyorsun neden distrıbıtoru biziz dedı onu anlamadım :)telitmı afedersın kakalamak istedı:)

S.A. bende Dilber hanımdan modüller aldm ama 2 side arızalı çıktı büyük bir ihtimalle imei lerde sorun var. ilk bağlantıda 5-10 dk da httan düşüyor. aradım haa yapmışsınızdır ,time out felan felan bir sürü laf. Hep salladılar işin durumu acildi numune olması birde acı tarafıydı. aynı modüllerden başka yerden aldım alen çatır çatır çalışıyor sorun yok. iş toplu ş tekrardan görüeceğim o 2 modülü bile tekrar isteyeceğim ve teknik taahhüt name vermeliler bana yoksa almam başka yerlere bakarım artık.

sim900 d için 22$+kdv fiyat verdiler.Bugun telit modul elime gectı lakin üzerinde "engineering sample" yazıyor acaba deneme ürününü mü sattılar ?

evet bndekide öyle yazıyor
5-10 dk sonra gsm den düşüyorlar. Çalışmyor yani.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu konu gerçekten bizler için aydınlatıcı bır konu buradan biz kullanıcılar hangı malzemenın nereden alındığını kalıtelı olup olmadığını tartışırsak emınım işe yarar projeler çıkartırız veya elımızdekı projelerde sıkıntı çekmeyız vurgun vurup arkasında durmıyan firmaları burada teşhır edelım işi bılene verelım yanılmıyorsam bu forumun amacıda bu biz elektrikçi ve elektronikçiler olarak hayallerımızle umutlarımızla oynamalarına ızın vermıyelım yorum yazan arkadaşlara teşekkur ederım.

asıl konu eğer bir fırma kı epsilon yapmış sanırım yukarda arkadaşlara sample modul vermışler arkasında durup değiştırmıyorsa bu firmayla ilişkiyi keselım sample moduller deneme surumu yuklu proğramlı moduller benım bıldığım imei numaralarıda bellı sure sonunda siliniyor arkadaşa önermıştım imei numarasını kontrol et dıye demekkı daha sample olarak iş yapacak durumda ama o modulu kullanmak bence yanlış olur

Son düzenleme:
Yazılanları okuduktan sonra mail atarak değiştirme istğimi belirttim.Sonucu yarın yazarım modülümü daha denemedim çalışıp çalışmadığını bilemiyorum.

Yazılanları okuduktan sonra mail atarak değiştirme istğimi belirttim.Sonucu yarın yazarım modülümü daha denemedim çalışıp çalışmadığını bilemiyorum.

değiştirmezlerse iaade et. lte den alabilirsin 22euro ama en azından imei kayıtlı ve sample değil

Bahsi geçen bayanı aradım bugun yeni modulu yollayacagını soyledı.Değişim konusunda sıkıntı yaşamadım gelen modüle bakar sonucu gene yazarım.

Bugun yenı modul elıme geldı.Sorunusuz bır sekılde degıstırme ıslemı tamamlandı.Baskı devre kısmıda bıtınce ınsallah calısacak.Forumdakınden farklı olarak mıkrodenetleyıcı atmega32 olarak degıstı.2x16 Lcd ekran ılave edıldı.Bu arada MAINLOOP hocam bellı baslı at komutlarını paylasabılırsen sevınırım.

verdiğim baskı devreyimi kullanıcaksın atmel olmazda oyüzden sordum

modul için hangi bağlantıları yaptın donanım olarak minimum: rx-tx-pwrmon-reset bağlantıları gerekli.

init komutları olarak ilk açılışta modulun reset pinini 100ms low a çekmelisin. (bc847 kullandım)
pwrmon pininden sinyal alana kadar AT komutu gönderme.aldıktan 500ms sonra AT komutları göndermeye başlıyoruz.

AT,13 bu komut telitin gönderdiğin baudrate için otomatik kendini kurmasını sağlıycak. (autobaud) result: OK,13
AT+FCLASS=8,13 sesli arama modu (voice call enable) 1 olursa data araması (gprs)
AT+CMGF=1,13 text sms mode enable (sms modu yazı)
AT+CMEE=2,13 extended error results enable (genişletilmiş hata tablosu)
AT+CNMI=2,1,13 new message indicator enable (yeni gelen sms için uyarı açık)
AT#SLED=2,13 status led active (durum ledi açık)
AT+CLIP=1,13 caller id presentation (arayan numara gösterimde)

bunları ilk init değerleri olarak module gönderiyorum. daha detaylandırılabilir. sms atmak için AT+CMGS komutu var. sesli arama için ATD "05XXXXXXXXXX",13 gibi. modulün pdf lerinde bütün ayrıntıları var.

dikkat etmen gereken çok önmeli bir husus var. mcu ne olursa olsun besleme 5v ise modul io ları 2.8 dir. level shift devresi kesin gerekiyor. dirençlerle yapılıyor

Baskı devreyi değiştiriyorum.ISIS de cizdim aresde ugrasıyorum sımdı.Modul bağlantılarını sizin baskı devredekilerle aynı olacak şekılde yaptım.mcu ya göre rx,tx ayarladım.mt8870 datasheet e gore dırenclerı sectım.somo14 modulu henuz elıme ulasmadı.Onu bekliyorum.SESTEK Ses ve İletişim Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. adresinden gerekli sesli metinleri kayıt ediyorum.sht75 sensor eklemesı yaptım.Insallah baskı devre bıtınce kodlamaya baslayacagım.

sestek yerine acapela öneririm. çok natureldir. demosunda deneyebilirsin türkçe ses olarak ipek var.

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri