Gerilim düşümü cihaza zarar verir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Trimbox zırt pırt sistemi mi açtırır. Zaten esas farkı sistemi açtırmadan yani elektriği kesmeden, toprağa veya başka bir yere iletmeden koruma yapması değilmi? Eğer dediğiniz şekilde olursa zaten hatta indüklenen gerilime kendisi peak yaptırır. Size katılmıyorum

Trimbox koruma elemanıdır gerilim dengesizliği olan yerde her dengesizlikte koruma elemanı devreye girecektir buna zırt pırt açtırma denir ve çözüm değildir bu durumda tek çözüm regülatördür.
Ayda yılda böyle bir olay meydana gelir alıcılarım bundan hasar görmesin bir gelir ama sıkıntı pir gelir diye düşünerek koruma elemanı kullanır. Sıkıntının kronik olduğu yerde koruma elemanı çözüm olmaz. İster katılın ister katılmayın!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Koruma elemanı olarak faz koruma rölesi gibi mi değerlendiriyosunuz trimbox ı yaşlı uzman. Yanlış bilgi veriyorsunuz yine. trimbox sistemi açtırmaz. gaggoş doğru söylüyo bu sefer peak i kendisi oluşturur. Siz neden bilmediğiniz konularda yanlış bilgi veriyosunuz anlamak güç. Regülatör elbette devamlı devam eden düşük voltajda tercih edilmelidir. ama o düşük voltajın normalleşirken yapacağı darbeleri regülatör hissedemez. bunu da trimbox önler. bunun neresine katılmıyosunuz anlayamıyorum

Koruma elemanı olarak faz koruma rölesi gibi mi değerlendiriyosunuz trimbox ı yaşlı uzman. Yanlış bilgi veriyorsunuz yine. trimbox sistemi açtırmaz. gaggoş doğru söylüyo bu sefer peak i kendisi oluşturur. Siz neden bilmediğiniz konularda yanlış bilgi veriyosunuz anlamak güç. Regülatör elbette devamlı devam eden düşük voltajda tercih edilmelidir. ama o düşük voltajın normalleşirken yapacağı darbeleri regülatör hissedemez. bunu da trimbox önler. bunun neresine katılmıyosunuz anlayamıyorum

Regülatör sadece sürekli devam eden düşük ve/veya yüksek gerilimde kullanılmaz. Regülatörün amacı giriş geriliminin belirli sınırlar içinde olduğu değerlerde çıkışı sabit tutmaktır burada verdiğiniz bilgi yanlıştır.

Ayrıca ürünü kötülediğim falan yok mesajlarımı iyi okuyun iyi anlayın !

Trimbox koruma elemanıdır videolarınızda gördük nötr kopunca dengesiz aşırı gerilimde toprağa akış sağlayarak kaçak akım rölesini açtırıyor aynı şekilde herhangi bir nedenle aşırı gerilim yükseklemesinde de aynı açtırmayı yapacaktır. Siz önce reklamını yapmaya soyunduğunuz ürünü iyice bir tanıyın ondan sonra gelin burada açıklama yapın.

Trimbox koruma elemanıdır gerilim dengesizliği olan yerde her dengesizlikte koruma elemanı devreye girecektir buna zırt pırt açtırma denir ve çözüm değildir bu durumda tek çözüm regülatördür.
Ayda yılda böyle bir olay meydana gelir alıcılarım bundan hasar görmesin bir gelir ama sıkıntı pir gelir diye düşünerek koruma elemanı kullanır. Sıkıntının kronik olduğu yerde koruma elemanı çözüm olmaz. İster katılın ister katılmayın!
Peakler ayda yılda bir oluşmaz. Sinüs sinyalinde her an oluşabilir. Bunlar anahtarlama, elektrik gel- gitleri, şarjlı havalarda statik yüklenmeler, demerajlı hareketler, komtaktör vb hat çekmeleri vb. birçok sebepten devamlı yaşanabilir. Trimbox bu peakleri alır ve yok eder. Enerjiyi kesmez asla. Bir yanlış enformasyon oluşmuş

Peakler ayda yılda bir oluşmaz. Sinüs sinyalinde her an oluşabilir. Bunlar anahtarlama, elektrik gel- gitleri, şarjlı havalarda statik yüklenmeler, demerajlı hareketler, komtaktör vb hat çekmeleri vb. birçok sebepten devamlı yaşanabilir. Trimbox bu peakleri alır ve yok eder. Enerjiyi kesmez asla. Bir yanlış enformasyon oluşmuş

Nasıl yok ediyor toprak bağlantısı niye var? kaçak akım rölesi yok mu? videodakiler ne?

Vatan kurtaran şaban modunda reklam yapmayın ürünü !

Yaşlı uzman siz hep böyle üstünkörümü incelersiniz olayları. Bu kadar mesajınız bu yüzden mi var. Bhsettiğiniz özellik sadece bir özelliği, hatırlarsanız daha önce TSE-BDS konusunda 6 farklı özelliği var demiştiniz. Benn size ürünü kötülüyorsunu da demedim. Sadece yanlış bilgi aktarıyosunuz. Nasıl böyle rahatlıkla insanları yanlış yönlendirme pahasına iddialı oluyorsunuz. regülatörün hızı nedir, peakleri falan engellediğini -90,+50 Volttan daha fazla voltajda dengeleme yaptığını iddia eden bir regülatörmü var. Neden devamlı polemik üzerine kurulu bir söyleşi tarzınız var. regülatör gereksiz diyen biri mi var burda. Regülatörün gerektiği yerde bu ürün, bu ürünün başladığı yerde regülatör bitiyor. Neden olayları hep yada hiç olarak değerlendirmek zorundayız. Ayrıca ben bu ürünün reklamını yapsam bundan size ne. Siz regülatör kullanılmalı diyince reklammı yapıyosunuz. Hiç tarzınız hoş değil. sitenin sahibi insanların fikrinin sahibi gibi davranıyosunuz ve hemen yaftalama peşine düşüyosunuz. Teknik konuşalım lütfen artık

Yaşlı uzman siz konuyu sanırım eksik irdelediniz. Kaçak alım rölesini peaklerde mi açtırıyor diyor video. Nötr kopması yada nötre faz karışmasında bunu yapar. ODTÜ ve TSE raporlarını inceleyin kaçak akım koruma rölesi ve toprak yok oralarda, enerjiyi de kesmiyor. Cevap vermek için acele etmeyin. Bilmemeniz normal, inceleyin sorun cevaplayayım.

Yaşlı uzman siz konuyu sanırım eksik irdelediniz. Kaçak alım rölesini peaklerde mi açtırıyor diyor video. Nötr kopması yada nötre faz karışmasında bunu yapar. ODTÜ ve TSE raporlarını inceleyin kaçak akım koruma rölesi ve toprak yok oralarda, enerjiyi de kesmiyor. Cevap vermek için acele etmeyin. Bilmemeniz normal, inceleyin sorun cevaplayayım.

Nötr kopunca faz-nötr arası yükler üzerinde aşırı dengesiz gerilim oluşur sizin üründe aynı Ag Parafudr gibi aşırı gerilimde toprağa iletim yaparak kaçak akım rölesini açtırıyor. Bu aşırı gerilim nötr kopmasından da oluşabilir başka bir nedenlede neticede kaçak akım rölesini açtırıyor enerjiyi kesiyor. Olay budur burada anlaşılmayan birşey yok gayet açık ve net ! Benim ürünüm sistemi enerjisiz bırakmıyor deyip işin içinden sıyrılamazsınız!
Siz ürününüze hakimseniz herşeyini biliyorsanız ! Gerekli gereksiz mesajların altında hoş olmayan şekilde reklamlar yapmak yerine bir konu açar adam gibi A'dan Z'ye ürünü anlatırsınız. Polemiklerede neden olmamış olursunuz.

Nasıl yok ediyor toprak bağlantısı niye var? kaçak akım rölesi yok mu? videodakiler ne?

Vatan kurtaran şaban modunda reklam yapmayın ürünü !
Sen burada ben yokken bayağı sallayıp geçmeye alışmışsın vatan kurtarmayan şaban rolünde. Ürünü üreten bile senin bu konudan çok eksik bilgin olduğunu söylüyor. Bende bu kadar herşeye müdahil olunca seni bilgi sahibi sandım. ama sanırım maalesef bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardansın. Zamanım yettiğince seni takip edeceğim. İnsanlara yanlış bilgi veremeyeceksin. senin düzgün yazdığın yazıları da beğenen bir abin olarak söylüyorum. Ama yanlış yazarsan eleştirirm. Vatan kurtar da şaban ol, o da Allahın bir ayı, küçümsemeyi bırak.

Sen burada ben yokken bayağı sallayıp geçmeye alışmışsın vatan kurtarmayan şaban rolünde. Ürünü üreten bile senin bu konudan çok eksik bilgin olduğunu söylüyor. Bende bu kadar herşeye müdahil olunca seni bilgi sahibi sandım. ama sanırım maalesef bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardansın. Zamanım yettiğince seni takip edeceğim. İnsanlara yanlış bilgi veremeyeceksin. senin düzgün yazdığın yazıları da beğenen bir abin olarak söylüyorum. Ama yanlış yazarsan eleştirirm. Vatan kurtar da şaban ol, o da Allahın bir ayı, küçümsemeyi bırak.

Haddini bil terbiyesiz bu lafınla sadece bana değil mesajlarımı beğenen tüm üyelerede hakaret etmiş oluyorsun !
Siz çok biliyorsanız sorularıma ceva verirsiniz ama yok siz çamur atmayı tercih edenlerdensiniz. Çünkü sizde teknik açıklama yok !
Eline çantanı al kapı kapı gez öyle pazarla o muhteşem ürününü !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,273
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri