Gerilim düşümü cihaza zarar verir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nötr iletkeni kopan 3 fazlı sistemde alıcılar üzerine aşırı dengesiz gerilimler düşer?

-Videoda kaçak akım rölesinin açmasına neden olan bu aşırı gerilimin Parafudr mantığı gibi toprağa iletilmesi değilde nedir?
-Topraklama iletim yoksa kaçak akım rölesi nasıl açtı? varsa herhangi bir nedenle gerilim yükselmesinde aynı olay gerçekleşip KAKR açtırmayacak mı?
- Trimbox açtırma yapmaz deyip duruyorsunuz videodaki olay ne?

siz ya ürününüzü iyi tanımıyorsunuz yada devlet sırrı sayıp açıklamadan kaçıyorsunuz ???

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bunu bana neden yazdınız anlamadım, bana ne özelden mesajınız geldi, nede ben sizi ölümle tehdit ettim. Eğer böyle bir şeyi ispat edemezseniz müfterisiniz

gaggoş sizin adamınız değil mi? yoksa ürünün reklamını yapanlar şimdi birbirini tanımamazlıktan mı geliyor? Mafyaysanız mafyayız deyin olsun bitsin!

Sorularım hala cevapsız ! Ben bu trajikomediye daha fazla dayanamayacağım hepiniz Allahınızdan bulursunuz inşallah !

Nötr iletkeni kopan 3 fazlı sistemde alıcılar üzerine aşırı dengesiz gerilimler düşer?

-Videoda kaçak akım rölesinin açmasına neden olan bu aşırı gerilimin parafudr mantığı gibi toprağa iletilmesi değilde nedir?
-Topraklama iletim yoksa kaçak akım rölesi nasıl açtı? varsa herhangi bir nedenle gerilim yükselmesinde aynı olay gerçekleşip KAKR açtırmayacak mı?
- Trimbox açtırma yapmaz deyip duruyorsunuz videodaki olay ne?

siz ya ürününüzü iyi tanımıyorsunuz yada devlet sırrı sayıp açıklamadan kaçıyorsunuz ???
- videoda kaçak akım rölesinin açmasına neden olan patafudr mantığı falan asla değil. Parafudrların böyle bir görevleri yoktur. Bu tarz bir durumda 30 mA kaçak akım rölesinin nötründen toprağına 32 mA akım akmaya başlar ve KAR açar. Bu olay peak ve aşırı gerilim darbelerinde değil, nötr kopması veya nötre faz karışmalarında olur.
- KAR varken ve uokken diye iki durum testi vardır. Bu hem videolarda hem de teknik dökümanlarda mevcut. KAR varken trimbox nötr kopması yada nötre faz karışmaları durumlarında toprağa 32 mA akım akıtarak açtırır, bı olay bir aşırı gerilim darbesi olayı değildir tekrar ediyorum.
- Videodaki olay sadece nötr kopması, nötre faz karışması ve toprağa faz karışması testleridir. Israrla tekrarlıyorum, siz aşırı gerilim ve peak olayları sandığınız açtırmalat bundan ibarettir. Peak aşırı gerilim darbeleri videolard yok. Bunu test edebilen bitkaç kuruluş var sadece. Bizde ODTÜ ve TSE'de bu testleri yaparak Trimbox'ın toprak olmadan ve enerjiyi kesmeden bu görevi yaptığını yescil ettirdik.
- Biz ürünümüzü çok iyi tanıyoruz ve devlet sırrı gibi bir saklamamızda yok. Açıklamadık birşey kaldıysa lütfen sorun. Eğer daha önce sorduysanız görmedim. Tekrarlayın lütfen

gaggoş sizin adamınız değil mi? yoksa ürünün reklamını yapanlar şimdi birbirini tanımamazlıktan mı geliyor? Mafyaysanız mafyayız deyin olsun bitsin!

Sorularım hala cevapsız ! Ben bu trajikomediye daha fazla dayanamayacağım hepiniz Allahınızdan bulursunuz inşallah !
Yaşlı uzman lütfen bu tarz polemiklere beni çekebileceğinizi düşünmeyin. Benim 2000 satış noktam ve bayim var. Elbette ürünü tanıyan, bilen faydasını gören savunacaktır. En az 300 tane trimbox.com.tr uzantılı yetkin çalışma arkadaşımız var. Bu ülkede başbakana diktatör diyen zihiniyet bana da hemen mafya yapıştırması yapabilir elbet. Allahımızdan inşallah hayır buluruz. Sanada Allah hayırla hidayet versin. Bu konuyu neden buraya getirdin anlıyorum. Esas konu ve kimin bilgi sahibi olduğunu gizlemek için. Ama yapmayın lütfen. Sizin sorularınıza bizim şirketlerde çay getiren Ablalarımızın bile cevap verebileceği sorularınıza cevap veremeyeceğimi bile yazmışsınız.

İyide sor diyorum sormuyorsun, istediğin platformda diyorum gelmiyosun. Bu şekilde yapma lütfen. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Şimdi by lent neden reklam yapmıosunuz diyor, sen neden reklam yapıyosunuz diyorsun. Anlamadım ki ne yapmalıyız:)
Reklam yap denilince kalk burda yap mı anladın, illahi :) burda reklam yapmak istiyorsanız yöneticiyle temasa geçin. Sorular ortada hadi sor demek yerine alıntı ile soruları cevaplamanızı beklerdim. Lafı dolaştırmadan teknik ağızla günün teknolojisini yapı elemanlarını kullanan teknik konuları bilen biri karşınızda varmışçasına peaki şu elemanla bunu şemsiyeyle koruyor şunu şununla bununla yapıyor diyemiyor musunuz?

Son düzenleme:
- videoda kaçak akım rölesinin açmasına neden olan patafudr mantığı falan asla değil. Parafudrların böyle bir görevleri yoktur. Bu tarz bir durumda 30 mA kaçak akım rölesinin nötründen toprağına 32 mA akım akmaya başlar ve KAR açar. Bu olay peak ve aşırı gerilim darbelerinde değil, nötr kopması veya nötre faz karışmalarında olur.
- KAR varken ve uokken diye iki durum testi vardır. Bu hem videolarda hem de teknik dökümanlarda mevcut. KAR varken trimbox nötr kopması yada nötre faz karışmaları durumlarında toprağa 32 mA akım akıtarak açtırır, bı olay bir aşırı gerilim darbesi olayı değildir tekrar ediyorum.
- Videodaki olay sadece nötr kopması, nötre faz karışması ve toprağa faz karışması testleridir. Israrla tekrarlıyorum, siz aşırı gerilim ve peak olayları sandığınız açtırmalat bundan ibarettir. Peak aşırı gerilim darbeleri videolard yok. Bunu test edebilen bitkaç kuruluş var sadece. Bizde ODTÜ ve TSE'de bu testleri yaparak Trimbox'ın toprak olmadan ve enerjiyi kesmeden bu görevi yaptığını yescil ettirdik.
- Biz ürünümüzü çok iyi tanıyoruz ve devlet sırrı gibi bir saklamamızda yok. Açıklamadık birşey kaldıysa lütfen sorun. Eğer daha önce sorduysanız görmedim. Tekrarlayın lütfen
Yukarıda cevaplamıştım ama by lent görmediniz galiba. Tekrr yayınladım. Bu soruları gerçekten cevaplayaçayacağımızı mı sanıyosunux anlamıyorum. Gerçekten biraz zorlamanız gerek. Daha yaratıcı ve işi gerçekten bildiğinizi anlarsam emin olun mutlu olurum. Bu konuyla ilgili birçok topraklam ve aşırı gerilim profesörü Allaha hamdolsun bizfen faydalanır. İnşallah size de nasip olur. Saygılarımla

Teknik açıklama dediğiniz bu muydu? Cideen şok yaşattınız. İstemez, hem bilgilendirmek istiyorum de hem de zorlamalısın diyorsun. Günün çoğunu işlemci, sensor vb. kataloglarını inceleyen biri olarak asıl ben işi gerçekten bildiğinizi anlarsam emin olun mutlu olurum.

Foruma insanlara faydanız dokunacağına konunun kapatılnasına sebep olacaksınız.

Teknik açıklama dediğiniz bu muydu? Cideen şok yaşattınız. İstemez, hem bilgilendirmek istiyorum de hem de zorlamalısın diyorsun. Günün çoğunu işlemci, sensor vb. kataloglarını inceleyen biri olarak asıl ben işi gerçekten bildiğinizi anlarsam emin olun mutlu olurum.

Foruma insanlara faydanız dokunacağına konunun kapatılnasına sebep olacaksınız.
İyide senin incelediklerini ben üretiyorum:)

İyide senin incelediklerini ben üretiyorum:)
Beni güldürdün bir kez daha Rabbim de seni güldürsün :D
Kibir! İnsan bu kadar da küçülmez o zaman sormazlar mı neden adını koyamıyorsun yabancı firmaların adı var? Şu ürüne tri... yazmasını biliyorsun farkı ne hani sen üretiyorsun? Ordaki teknik veri nerde ürettiğin cihazınki nerde ...! Allah(c.c) biliyor ya seminerinizde de bu konuşmalar geçiyor!

topraklam ve aşırı gerilim profesörü sertifikasını hangi kurum veriyor? İnanmıyorum yine Siz ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri