Evde voltaj dalgalanması

abcabc00

Üye
Merhaba. Yeni yaptırdığım evde voltaj dalgalı geliyor. Öncelikle bahsedeyim bireysel aboneliğim yok. Site ortak kullanıyor. Ana panodan dağıtılıyor. Işıkları yaktık, ışık bir artıyor bir azalıyor, bazen sürekli azalıyor. Daha bir cihaz da çalışmıyor. Sadece aydınlatma için spot ve ledler var. Elektrikçi voltajı ölçtü hiçbir şey yokken prizde 216-217, makine takıp ışık açtığımda 212 civarı v geliyor. Tanıdık birisine gösterdim. Toprak ve nötr ü karıştırmış tır veya sigortadan girişleri karıştırmıştır diyor(alt, üst). Sitede yaşayan başkalarında sorun bu kadar belirgin değil. Şunu da belirteyim. Elektrikçi, yaşadığım şehirdeki en iyi elektrikçi. Zaten birçok usta değiştirdim 😀. Başka usta da kalmadı. Pano kurmayı öneriyor. Muhtemelen yaptıracağım. Ama bu sorun çok saçma geliyor. Bahsettiğim gibi henüz ışık harici bir şey takılı değil.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba. Yeni yaptırdığım evde voltaj dalgalı geliyor. Öncelikle bahsedeyim bireysel aboneliğim yok. Site ortak kullanıyor. Ana panodan dağıtılıyor. Işıkları yaktık, ışık bir artıyor bir azalıyor, bazen sürekli azalıyor. Daha bir cihaz da çalışmıyor. Sadece aydınlatma için spot ve ledler var. Elektrikçi voltajı ölçtü hiçbir şey yokken prizde 216-217, makine takıp ışık açtığımda 212 civarı v geliyor. Tanıdık birisine gösterdim. Toprak ve nötr ü karıştırmış tır veya sigortadan girişleri karıştırmıştır diyor(alt, üst). Sitede yaşayan başkalarında sorun bu kadar belirgin değil. Şunu da belirteyim. Elektrikçi, yaşadığım şehirdeki en iyi elektrikçi. Zaten birçok usta değiştirdim 😀. Başka usta da kalmadı. Pano kurmayı öneriyor. Muhtemelen yaptıracağım. Ama bu sorun çok saçma geliyor. Bahsettiğim gibi henüz ışık harici bir şey takılı değil.
Nötr gevşekliği olma ihtimali daha yüksek.

Son düzenleme:
Eğer site olarak bu sorunu yaşamakta iseniz(Sitede yaşayan başkalarında sorun bu kadar belirgin değil) bölgenizde bulunan dağıtım şirketi ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

Merhaba. Yeni yaptırdığım evde voltaj dalgalı geliyor.
Öncelikle bahsedeyim bireysel aboneliğim yok.
Site ortak kullanıyor.
Ana panodan dağıtılıyor.

Işıkları yaktık, ışık bir artıyor bir azalıyor, bazen sürekli azalıyor.
Daha bir cihaz da çalışmıyor.
Sadece aydınlatma için spot ve ledler var.
Elektrikçi voltajı ölçtü hiçbir şey yokken prizde 216-217, makine takıp ışık açtığımda 212 civarı v geliyor.

Tanıdık birisine gösterdim.

Toprak ve nötr ü karıştırmış tır veya sigortadan girişleri karıştırmıştır diyor(alt, üst).
Sitede yaşayan başkalarında sorun bu kadar belirgin değil.
Şunu da belirteyim.
Elektrikçi, yaşadığım şehirdeki en iyi elektrikçi.
Zaten birçok usta değiştirdim 😀.
Başka usta da kalmadı.
Pano kurmayı öneriyor.
Muhtemelen yaptıracağım.
Ama bu sorun çok saçma geliyor.
Bahsettiğim gibi henüz ışık harici bir şey takılı değil.

Tesisat bilinmiyor ve bilği yetersiz ( yerinde çözümü )
Şantiye enerjisi trifaze olur .
İlk önce anaşalter kapalı voltajların ölçümü yapılır .
Voltajlarda sorun varmı ?
Sonra anaşalter açık voltajların ölçümü yapılır .
Aynı şekilde daireler içinde geçerli
Siğorta kutusundan ölçüm
Daha sonra prizlerden ölçümü .
Böylelikle hedef küçülterek sorun bulmaya çalışılır .
Ölçümlere göre hareket etmek !!!

Voltaj kaynak makinası mermer silme makinası vs gibi çalışınca voltaj düşmesi olur .

Yerinde çözüm aranmalıdır .
Kolay Gelsin Sağlıcakla ...

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri