Evde voltaj dalgalanması

bravo bana, aferin de bana, ne kadar güzel bilmediğim için ve hatta hiç anlamadığım acayip bir şekilde yorum yapmadım. sanırım en büyük övgüyü ben kazandım.
konu sahibi güzel insan, böyle iki ucu boş olan değnekli sorulara cevap verebilmek yani benim OG YG mühendisim demem gibi bir şey olur. tamam tesisatta bir sıkıntınız var ve çevrenizde yetkin kişi yok. o zaman biraz daha öteye bakmanız gerekecek. şimdi ben diyeceğim yine beni dövecekler ama bu sefer değil. ben de sitede oturuyorum. 4 blok X 4 daire = 16 daire. sigortalarımın çakma olmasına rağmen sorun yok. ama şerefli elektrikçi topraklamayı tek kazıkla yaptığı için azcık topraklama değeri yüksek çıkıyor. avukat komşum, kapımı çaldı abi sen tv seyrediyorsun elektrikte sorun var mı dedi. direkt saatlerin olduğu panoya gittim sigortasını atık olduğunu gördük. açtık anlık elektriği geldi ve tekrar attı. elektrikçiyi ve alması gereken sigortayı söyledim. değiştirmiş sorunu çözüldü. ben yapamaz mıydım? elbette yapardım ama ben elektrikçi değilim. bodrum gibi sürgün bir yerde usta bulmak, iş yaptırmak ne kadar zordur bilemezsin. (mutfağın yerini değiştirelim dedik, kızımın annesi bir marangoz buldu. verdiği fiyata koçtaştan 0 mutfak alıyordum ve montajı dahil. bana bir şişe rakı al dedim. anlaştık. granit banko taşını kesmek dahil, duvardaki fayansına kadar elektrik/ su tesisatı içinde 1,5 günde bitirdim. ayrıca benim cebimden çıkan armatür parası nerdeyse mutfak parasıydı) ben evimin ve sitemin zaaflarını biliyorum. sizin yapacağınız. komşularında aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını öğrenmek. eğer onlarda da varsa ortak çözüm aramak. yok sadece sizde ise referanslı bir elektrikçi bulup (il dışı olsa bile) dışarıdan getirtip sisteminizi/ tesisatınızı analiz ve test ettirip (bendeki gibi saat sitede panoda diye hesap ediyorum) planını projesinin örneğini evinizde bulundurmanızdır.
biliyorum fena kafa ütüledim ama bizler burada feriştahı olsak çözemeyiz. çünkü sizin gözünüzle görmüyoruz. kolaylıklar dilerim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dalgalanmadan kastınız nedir? Aydınlatmalar kendi kendine zayıflayıp sonra kuvvetleniyor mu? Çalışan cihazların sesi mi değişiyor? Tesisatınız bir fazlı mı üç fazlı mı?

Günümüz teknolojisi uzaktan ameliyata bile imkan verirken bir ustanın uzaktan müdahale ile tüm arızaları gidermesine imkan vermiyor ileride inşallah 😁
o uzaktan yapılan ameliyatların alt yapısını ve ön çalışmalarını da anlatsana. bak sana bir uzaktan yardım olayını anlatayım.
soru= 10 yıldır çalışan tavan vantilatörümden ses geldiği dün akşam fark ettim. ne yapabilirim?
cevapları alalım.
cevap= wd40 sık geçer.
al sana uzaktan yardım.

o uzaktan yapılan ameliyatların alt yapısını ve ön çalışmalarını da anlatsana. bak sana bir uzaktan yardım olayını anlatayım.
soru= 10 yıldır çalışan tavan vantilatörümden ses geldiği dün akşam fark ettim. ne yapabilirim?
cevapları alalım.
cevap= wd40 sık geçer.
al sana uzaktan yardım.
O yüzden tüm arızalar dedim @paskomya usta. Yoksa bende çok kişinin elektrik problemini uzaktan çözmüşlüğüm oldu.
Hemen aklıma gelen birtanesini anlatayım Kerem adından üniversiteden sınıf arkadaşım bir gün beni aradı yaw Hakan 2 saattir deli tavuk gibi çırpınıp duruyorum sorunu çözemedim. Bir asansör kablosu değiştirdim sistem çalışmıyor voltaj ölçümleri falan herşey normal ne olur bir akıl ver dedi. Oğlum asansör panosunda faz sırası rölesi vardır iki fazın yerini değiştir dedim öyle bunalmış ki telefonu yüzüme kapattı 20-30dk sonra arayıp teşekkür etti. Buna benzer onlarca anım vardır.

O yüzden tüm arızalar dedim @paskomya usta. Yoksa bende çok kişinin elektrik problemini uzaktan çözmüşlüğüm oldu.
Hemen aklıma gelen birtanesini anlatayım Kerem adından üniversiteden sınıf arkadaşım bir gün beni aradı yaw Hakan 2 saattir deli tavuk gibi çırpınıp duruyorum sorunu çözemedim. Bir asansör kablosu değiştirdim sistem çalışmıyor voltaj ölçümleri falan herşey normal ne olur bir akıl ver dedi. Oğlum asansör panosunda faz sırası rölesi vardır iki fazın yerini değiştir dedim öyle bunalmış ki telefonu yüzüme kapattı 20-30dk sonra arayıp teşekkür etti. Buna benzer onlarca anım vardır.
o onlarca anıya bir kuble de benden, şerefli bir bilgisayarcı ile ortak oldum ve servis ve satış hizmeti veriyorduk. servis hizmeti verdiğimiz bir 5* otelin muhasebe müdürü bir hatun kişi vardı. bırakın personeli iş yaptığı herkes korkardı. win 98/ NT zamanı. kendi bilgisayarı kitlenmiş yardım için telefon açtı, ortak başından savdı. gün içinde tam beş kere aradı ama benim ortağın verdiği hiç bir tavsiye işe yaramadı. zaten işi yapmamak için elinden gelen her şeyi yapıyordu ve çıktı gitti. kadın bir kez daha aradı ve telefona ben çıktım. yine ağlıyordu. ctrl+alt+delete yap dedim. makinesi ingilizceymiş. sonra yönlerdim. end task yaptırdım, sorun çözüldü. sonra kadın her seferinde servis için beni çağırıyordu fiziksel olarak. ortak bana sordu bu karıya ne yaptın da seni çağırıyor diye. hani gece görsen kaçarsın tipte bir hatundu.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri