En İyi Sigorta Üreticisi Hangisi?

arkadaşlar siemens in bu kadar oy alması beni şaşırttı
siemens bence çok kalitesiz bir marka neden derseniz
plastiği kırılgan. elinden düşürsen sigorta parçalanıyor
pratik kullanımda yani şarjlı matkapla sıkmak veya vidasını çözmek
istediğinde vidalar bozuluyor bir daha kullanılmaz hale geliyor
panolarda çok yer kaplıyor
melingerin bence ideal bir sigorta. çok kullandım hiç kafam ağrımadı
yere düşünce kırılan malzeme daha iyidir neden çünkü malzemesi sırf plastik değil bakalit karışıktır bakalit sert ve yanmayan ısıya dayanıklı yapısıyla bilinir lamba duylarının çoğuda bakalit tir yanmaz tutuşmaz erime yapmaz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yere düşünce kırılan malzeme daha iyidir neden çünkü malzemesi sırf plastik değil bakalit karışıktır bakalit sert ve yanmayan ısıya dayanıklı yapısıyla bilinir lamba duylarının çoğuda bakalit tir yanmaz tutuşmaz erime yapmaz

üretici bir firma olarak bazı düzeltmeler yapmak istiyorum,

Bakalit 1980 li yıllara kadar özellikle elektrik malzemelerinde sıklıkla kullanılan bir malzemeydi ancak mühendislik plastiklerinin çıkmasından sonra eski popülerliğini kaybetti ve yerini termoplastiklere bıraktı. bunda en büyük neden kırılgan olması ve üretim şartlarının zorluğudur.Bugün üreticilerin çoğu gövde malzemesi olarak PA6 veya PA66 olarak ifade edilen termoplastik malzeme kullanmaktadır.
Termoplastiklere katılan cam elyafı otomatik sigortanın gövdesinin darbe ve kısa devrelere karşı mukavemetini arttırırken yanmazlık katkısı da alev almazlık özelliği kazandırmaktadır.Dediğim gibi bugün AG şalt sektöründe kullanımı yok kadar azdır! yüksek akım ve kısa devre dayanımı istenen ekipmanlarda bakalit yerine cam elyaf takviyeli polyester reçinesi kullanılır. düşük akımlarda ise termoplastik yeterlidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri