Cnc Router seçiminde yardım Lütfen

fason iş yapacağımızdan en azından bir plaka üzerinde çalışmak istiyoruz ama gerekirse 12 değil 20 nm step talep ederiz. servo olsun isterdik ama makine bu sefer 70000 tl kadar oluyor

Pazarlık ettiğin firma step ile servo arasında fiyatı direk ikiye katlıyorsa 70000 TL istiyorsa koşarak uzaklaş oradan bi daha 9 metre 15 cm den fazla yaklaşma :)

Neden Neden dersen tonla var kaçı yurtdısına satabiliyo ve kaçında nitelik var..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Çok doğru söyledikleriniz imzamı atarım altına ama şu cümle hariç.
Yurt dışına Türkiyeden birşeyler satmak inanın kolay birşey degil. Bikere pazarlamayı bilmiyoruz. Bilsek bile önümüze made in Turkey duvarı var.
Diğer bir noktada nitelik noktası, bana son zamanlarda gördüğünüz, size ne makina yapmışlar( kozmetik dışında) dedirten bir makina gördünüzmü. Router bildiğimiz router. Işin nitelik kısmı sizin için parça kalitesi, yazılım vs. ise atla deve şeyler degil bizimkilerde artik imana gelmeye başladı o noktada.

kesici takımların kaliteside bi okadar önemli.tegfari markalı ürüleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Kesici takımların kaliteside bi okadar önemli.tegfari markalı ürüleri kullanmanızı tavsiye ederim.
Ben de numune verip önerdiğiniz kaliteyi bağımsız kişiler tarafından yorumlanmasını tavsiye ederim, bu forumda reklam yapacaksanız lütfen yönetimle iletişime geçin!

Herkese merhaba;
formunuzu tesadüfen gördüm ve formda router kullanan ve iyi bir kesici uc arayışı içinde olan arkadaşlara yardımcı olmak maksadıyla katıldım.Ürünümüze güvendiğimiz için faydalı olacağıma inanıyorum pazarımız yeterli türkiyenin pek çok yerinde kullanıcılarımız var.
Daha önce numune gönderdiğimiz yerlerden olumlu sonuçlar alarak pazarı genişlettik.Fakat çok suistimale ugradık.
Yönetim şu şekilde önlemini aldı.ucu ücretli yolluyoruz.Beğenilmediği taktirde ucu iade alıp ücretini geri yolluyoruz.Fakat şu ana kadar geri iade eden olmadı uçlarımız gerek mdf ahşapta gerek aluminyum kompozitte gerek plexide olumlu performans gösteriyor.hammmadde K-10 sertlik 93 HRC48 ve polisajlı
ürünlerdir.herkese iyi formlar,güzel sohbetler.

Herkese merhaba;
formunuzu tesadüfen gördüm ve formda router kullanan ve iyi bir kesici uc arayışı içinde olan arkadaşlara yardımcı olmak maksadıyla katıldım.Ürünümüze güvendiğimiz için faydalı olacağıma inanıyorum pazarımız yeterli türkiyenin pek çok yerinde kullanıcılarımız var.
Daha önce numune gönderdiğimiz yerlerden olumlu sonuçlar alarak pazarı genişlettik.Fakat çok suistimale ugradık.
Yönetim şu şekilde önlemini aldı.ucu ücretli yolluyoruz.Beğenilmediği taktirde ucu iade alıp ücretini geri yolluyoruz.Fakat şu ana kadar geri iade eden olmadı uçlarımız gerek mdf ahşapta gerek aluminyum kompozitte gerek plexide olumlu performans gösteriyor.hammmadde K-10 sertlik 93 HRC48 ve polisajlı
ürünlerdir.herkese iyi formlar,güzel sohbetler.

yerli üretim mi uçlar yoksa çinden getirtip ya da yaptırıp türkiye de mi satıyorsunuz ?

mesela kendi adıma konuşuyorum ben, genelde pleksi mdf ve 30mm kalınlığa kadar aluminyum işliyorum.
pleksi ve ahşap için piyasada güzel uçlar var daa 30mm kesme kapasiteli aluminyum işleyen güzel bir uç bulamadım henüz..
ne gibi çözümleriniz var ?

uçlarımız çin değil.İtalyan menşeli dışrıda yaptırtıp türkiye ve türkiye dışı satıyoruz.Hammaddemiz her zaman aynı standartta.bir parti farklı diğer parti farklı değil.
aluminyumu al.kompozit kesimlerinde kullanılan tek ağız karbur uçlar veriyoruz Hss hava çeliklerine göre dönme ve ilerleme hızını yüksek tutmuyorsunuz tek seferde 2 mm ham aluminyumu rahatlıkla kesiyor.
Hss hava çelikleri kullanırsanız daha ucuza kesim yapmış olursunuz.5 yada 8 kobaltlı hss den daha iyi sonuç alırsınız fakat kobaltlı ürün sert olduğundan fazla ilerleme verirseniz karbur gibi kırılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,284
Son üye
ghj56

Yeni konular

Geri