Cnc Router seçiminde yardım Lütfen

O kadar cüsseli makinenin Y ekseninde 8.5 N luk tek motor mu kullanmışlar.

Ücretsis eğitim kısmı baştan sona YALAN. hiç bir firma eğitim vermiyo.

gerçekten çok dikkatli olmalı seçim yaparken

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi Forumu mobile app

tavsiye edeceğiniz marka ve model varsa önerilerinize açığım. fakat bütçe önemli 40000 aşılmayacak şekilde

Bütçeni bilemem ama sunu söylim.. Bütçeyle yola cıkarsan.. Sıkıntı yaşarsın ve 2 yıllık garantinle mutlu mesut yaşarsın.. Sonra işi birakır makineyi nasıl doğrulturum veya elden çaktırmadan nasıl az zararla cıkarırım diye uğrasırsın.. mesela bi otomabil firmasına gittiğinde sana sınıfı segmenti ve hedef kitlesi yönünde bir fiyat ve ürünle karşına cıkar.. Ve sende ne alacagını bi deneme ve yanılma ile bilirsin ön den bi fikrin olur.. Zaten otpmobili alırken cebindeki para ile ne alacagını üç aşağı beş yukarı bilirsin.az daha eklesen ne alırsın onuda bilirsinn . Ama bu bu cnc konusunda inan bu böyle değil..mesela dacia dustre alıcan ama kaporta duster ama motor 10bg olur mu..olmaz.. Veya emniyet kemeri yok el freni yok ama araba..
Senin fiyat rakamınla yola cıkdığın bu iş para kazanmaya geldiğinde hep sorunlar la karşılaşılan bir iş halini alır.. para kazanacağın seyle uğraşmak bi kenara..makina ile uğraşir durursun.. Hep böyle olur..
Ben olmayanla uğrasıyorum bazen oluyo bazen olmuyo ama olmama ihtimalinde baştan söylüyoruz.. Olanı ve yapılanı yapan cok.. Bunda ise zaten birileri kalite ve nitelisizlikle fiyat kırarak bişiler yapıyor.
Yıllar önce ingiltereden arkadasım gelmişti yabancı ..bende kalıyodu..hali ile uzun zaman kaldığıdı için bir gün markete yolladım.. Köfte almasını söyledim. Ve normal bi sekilde pişirmesinide anlattım zaten yemek yapmayıda iyi bilen bi arkadasımızdır..Ve aldı pişirdi.. Eve gittiğimde giremedim neden dersen cocuk çiğ köfteyi alıp pişirmeye çalışmıştı.. Neticede köfteyi ingilizceden türkçeye çevirince meat ball cıkıyo.. Sonuç hüsran.. Gene disardan yedik..
Bunu niye anlattım biliyomusun.. Denemedin. Dene beni daha iyi anlarsın..her yıl en az 5 veya 6 bu tarz işlere gidip kimine bir şekilde çözmeye çalılıyoruz kimi çözülmüyo olmuyo komple şase değişmesi gerekli..bi bakıyorum sahibindede ilan süper nakina olarak alanada yazık satanada..
Alan ne umutlarla alıyo..
Neden normal değil dersen liste yazılanlar zaten burdaki bir çok amatör kardeşimizin yaptığı işlerle aynı sadece bunu bir firma söylüyor.. İnan okadar.. Dikkat edersen firma adı veya kimdir diye sormadım merak da etmiyorum.. Neden dersen tonla var kaçı yurtdısına satabiliyo ve kaçında nitelik var..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Son düzenleme:
Banada özellikler yetersiz geldi, kayserinin dediği gibi 8.5 nm motorla nasıl kurtaracak o ekseni bilemiyorum. Fiyat konusunda dolar kurunuda göz önünde bulundurmak lazım yeni yaptırdığım makinam için mayıs ayında aldığım fiyatla şimdi ödediğim fiyat arasında ciddi uçurumlar var.

Bide ölçüler bana büyük geldi. Bu konuda özel ebatlı bir malzeme kullanmayacaksanız ölçüleri küçültmek size büyük oranda fayda sağlayacaktır(aynı donanımda).

Banada özellikler yetersiz geldi, kayserinin dediği gibi 8.5 nm motorla nasıl kurtaracak o ekseni bilemiyorum. Fiyat konusunda dolar kurunuda göz önünde bulundurmak lazım yeni yaptırdığım makinam için mayıs ayında aldığım fiyatla şimdi ödediğim fiyat arasında ciddi uçurumlar var.

Bide ölçüler bana büyük geldi. Bu konuda özel ebatlı bir malzeme kullanmayacaksanız ölçüleri küçültmek size büyük oranda fayda sağlayacaktır(aynı donanımda).
Zaten kramiyer... helis dahi olsa 1400mm den sonra 1402.5 olucaktır cok oluyo..
Ölçüleri elinden geldiğince küçült..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

fason iş yapacağımızdan en azından bir plaka üzerinde çalışmak istiyoruz ama gerekirse 12 değil 20 nm step talep ederiz. servo olsun isterdik ama makine bu sefer 70000 tl kadar oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,477
Kullanıcılar
450,432
Son üye
malekk

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri