Hazır CNC Şase

Aerovisual

Üye
Merhaba;

Kısa sureli lazer kesim deneyiminden sonra hobi/baslangic seviye CNC router edinme kararı aldım. Cogunlukla elektronik devrelerim icin kutular, model ucak parcalari ve ufak tefek ev gerecleri uretmek icin kullanmayı dusunuyorum. Malzeme olarak MDF, Kontraplak, aleminyum panel (~0,5mm), karbon fiber panel (~0,2mm) islemeyi dusunuyorum. Boyut olarak 500x500mm isimi gorecektir.

Yurtdisinda bir cok DIY kit mevcut. Ornegin Shapeoko3 ve X-Carve. Bu urunlerin fiyatlari 500 ile 1000 dolar arasinda degisiyor. Elektronikli ve elektroniksiz secenekler mevcut. Ancak hem kargo hem de gumruk vergisi eklenecegini unutmamak lazım.

Bu noktada Turkiye'de uretimi yapılan tezgahları incelemeye basladim. Inceldigim cogu urun yurtdisi DIY kitlerden daha rijit gozuktu.

Bu kitlere alternatif olarak Turkiye'den sadece şaseyi alıp elektronikleri kendim toparlamak gibi bir dusuncem var. Kontrolcu olarak Arduino Uno + gShield dusunuyorum.

Sizlerin bildigi saglam ve guvenilir router şasesi satan bir uretici var mı? Şase icin butcem yaklasik 2000tl.

Tesekkurler.

45x45 sigmadan 20mm lineer sistemli 25mm vidalı milli 350x380mm işleme alanı olan amatör cnc şasemi uygun fiyata verebilirim.Motorlar dahil.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri