Bilgisayar fanını fiş ile çalıştırmak.

GreyQ

Üye
Merhabalar, elektrik konusunda bilgisizim o yüzden sorumu mazur görün.

Bilgisayar fanları kırmızı ve siyah kabloların birleştirilmesiyle USB ye çevirilebiliyormuş. Aynı işlemi usb yerine bir priz ile nasıl yapabiliriz?

-80-MM-5-V-USB-80x80x10mm-8-cm-8010-F-r-as-z-DC-So.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Fan ya 12v yada 24v ile calisiyor muhtemelen. Fisi bir prize takmaniz lazimm prizde 220v var buda imkansiz. Fani bozarsınız.

Fan ya 12v yada 24v ile calisiyor muhtemelen. Fisi bir prize takmaniz lazimm prizde 220v var buda imkansiz. Fani bozarsınız.
Başka bir yolu yok mudur? Ben şarj aletinin usb bölümüne takmayı düşünüyordum ancak o da aynı hesaba geliyor ozaman.

https://urun.n11.com/sarj-cihazi/cy...t-sarj-doldurma-istasyonu-orijinal-P208603348

ben bir kaç fan kullanacağım ve 5V olan bir fan'ı bu usb istasyonuna takacağım bu bir sorun yaratır mı peki?

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/fan-50x50x10-dc-5v-P200253620

Bu fan'ı almayı düşünüyordum ancak 5V yazılmasına rağmen sanırım 12V'Lık..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhtemelen olur ama ne kadar verim alabilirsiniz bilmiyorum

Güç kaynağından uygun çıkış alınamıyor mu da USB bağlantısına uğraşılıyor?
En sağlamı güç kaynağından beslemek.

Güç kaynağından uygun çıkış alınamıyor mu da USB bağlantısına uğraşılıyor?
En sağlamı güç kaynağından beslemek.
Bilgisayar için kullanmayacağım. Serinlemek içinde kullanmayacağım o yüzden bu ayarda bir fan kullanmam gerekiyor.

Bilgisayar için kullanmayacağım. Serinlemek içinde kullanmayacağım o yüzden bu ayarda bir fan kullanmam gerekiyor.
O zaman uygun voltajlı bir adaptör kullanın bence.Amperi yeterse eski adaptörlerde iş görür.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri