Artık Hedeflerimden Vazgeçiyorum

Iste ben de oyle bi yer ariyorum. Hepsi tecrubeli ariyor. Kumanda bilgim var temel seviyeden az ust duzey. Ama ise yaramaz simdilik. Proje biliyorum kagit uzerinde uzman pratikte sifir.

kardeşim akar elektrik var izmirde onlar kumanda otomasyon tesisat falan herşeyi yapıyorlar.bi onlarla görüş istersen

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kardeşim akar elektrik var izmirde onlar kumanda otomasyon tesisat falan herşeyi yapıyorlar.bi onlarla görüş istersen
eleman alımı olduğu halde bazı firmalara giremedim onlara gidip ne diyeyim ustacım :D yarın bi görüşmem daha var olmazsa da yapacak bişey yok artık

s.a arkadaşım 2-3ayda hemen pes etme bende bundan 4 yıl önce senin gibiydim ve 8 ay iş aradım gittiğim heryer tecrübe şartı arıyordu 8 ay sonra şans eseri ufak bir fabrikaya başvurdum işe girdim ve şuan otomasyon ve teknik servis üzerine kendi işyerimi açmaya hazırlanıyorum kısmetse 3 -5 ay içinde açacağım yani bu işler sabır işi çaba emek işi hemen olacak işler değil

Ben İzmit de bir fabrikada Bakım mühendisi olarak çalışıyorum , ve bakım bölümüne elektrik mekanik adam bulamıyoruz, teknik elemanlar çok rahat iş bulduklarını biliyorum ancak izmir farklı galiba? Biraz sabırlı ol iş bulma süreci 3-5 arası bir süreçtir. Bende asker dönüşü 4 aya aramıştım, sende yakın zamanda mutlu olabileceğin bir yerde başlarsın insaallah.

Ben İzmit de bir fabrikada bakım mühendisi olarak çalışıyorum , ve bakım bölümüne elektrik mekanik adam bulamıyoruz, teknik elemanlar çok rahat iş bulduklarını biliyorum ancak izmir farklı galiba? Biraz sabırlı ol iş bulma süreci 3-5 arası bir süreçtir. Bende asker dönüşü 4 aya aramıştım, sende yakın zamanda mutlu olabileceğin bir yerde başlarsın insaallah.
Insallah. Is cok hepsi de takmis tecrubeye. Tesisatta 2.5 yilim gecti. Okul hastane otopark fabrika ne akliniza gelirse calistim. Ama bir gunun bile onemi kalmiyor cunku fabrika ortami veya iscilik baska. Anliyorum ama hic mi tcrubesiz eleman aramazlar ona sasiriyorum

Bu zamana kadar tek hedefim iyi bir bakım onarımcı olmaktı. mekanik pnömatik hidrolik sistemlerde süper bilgi sahibi olmaktı. Ancak 3 aydan beri Fabrikalara çağırıyolar görüşmeye gidiyorum. Biz tecrübeli arıyoruz diye geri gönderiyorlar. ben de artık gururumun zedelendiğini aşağılandığımı ve beş para etmeyecek biri olduğumu düşünüyorum. Evimde PLC öğrenebilmek için PLC almıştım onları öğrencinin birine ücretsiz vereceğim.

Bu konuda istekli arkadaşlar olursa PLC ve KUMANDA malzemelerimi vereceğim

Selam ;

Öncelikle neden PLC öğrenmeyi bırakıyorsun? Öğrenebilirsen 1-0 değil 3-0 önde başlarsın..Haaa öğrenmekle kalmıyor uygulama da lazım tabiiki. Bende serbest bölgede yabancı sermayeli bir şirkette otomasyon mühendisi olarak çalışmaktayım....Şimdi desem ki benim çalıştığım fabrikaya başvur kesinlikle deneyimsiz alım yapmıyorlar..

Sana tavsiyem senin engüzel yapacağın gıda çarşısında otomasyon firmaları var sayısızca..Bu firmaları hiç gezdinmi? Parayı ikinci plana atıp deneyim kazanmak için bazı şeyleri feda etmelisin....

Selam ;

Öncelikle neden PLC öğrenmeyi bırakıyorsun? Öğrenebilirsen 1-0 değil 3-0 önde başlarsın..Haaa öğrenmekle kalmıyor uygulama da lazım tabiiki. Bende serbest bölgede yabancı sermayeli bir şirkette otomasyon mühendisi olarak çalışmaktayım....Şimdi desem ki benim çalıştığım fabrikaya başvur kesinlikle deneyimsiz alım yapmıyorlar..

Sana tavsiyem senin engüzel yapacağın gıda çarşısında otomasyon firmaları var sayısızca..Bu firmaları hiç gezdinmi? Parayı ikinci plana atıp deneyim kazanmak için bazı şeyleri feda etmelisin....
Gezdim en buyukten en kucuge kadar gezdim. Onlar bile tecrube ariyor.

O zaman kardeşim bir zamanlar aynı senin gibi olupta şimdi sabit bir yerde çalışan meslek sahibi insanların hikayelerini dinle.

O zaman kardeşim bir zamanlar aynı senin gibi olupta şimdi sabit bir yerde çalışan meslek sahibi insanların hikayelerini dinle.
dolasmadigim pek yer kalmadi Hugo Boss'tan tut Habaşa kadar. Adamlar diyo ki yetismis elemana da ayni ucret veriyoruz deneyimsiz alsak da ayni vercegiz. Onun icin ben isimi hafifletecek birini alirim diyolar. Yani bilmiyorum ama ben artik vazgectim. Cidden insan kendini haysiyetsiz hissediyor.

Ben yüksekokul fabrika bakım teknikeriyim. Fabrikada çalışmak istediğim için bu bölümü sectim. Okurken parttime anketörlük, elektrik kesme okuma gibi işlerde çalıştım. Otomasyon dergileri aldim.Malzeme bilgisi ve teorik bilgi gerekli. Ben askerden gelince 2 yere basvurdum. Referans olarak staj yaptığım, parttime çalıştığım yerleri yazabildim. Çağırdılar fabrika montajı icin ama asgari ücret... Ama ileriye yatırım için yine de çalıştım. 4 ay sonra montaj bitti. Üretimde calis dendi. Çalışırsam bütün emeklerim boşa gidecekti. Bu sırada 2. İşyerinden çağırdılar referans olarak önceki isyerini de yazdım. 18 senedir halen çalışıyorum elektrik arıza bakimci olarak. Arıza bulmak zihin jimnastiği gibidir. Mantık yürüte yürüte beynim yoruluyor. Ama memnunum... Başka iş yapamazdım zaten eğitimin elektrik üzerine. Kısacası başlangıçta iş küçük de olsa devam et. Tecrübe kazan...

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri