aşırı kapasitif

arkadaşlar yapılması gereken her şeyi söylemişler, bana bişey bırakmamışlar :) ben de sadece bir bilgi ilave edeyim, eğer sayacın faz sırası doğru değilse (R S T dizilimi) yüksek ihtimalle endüktif kapasitif haneye, kapasitif endüktif haneye yazılır, aktif tüketim ise doğru yazılır. yani faz sırası hatası olma ihtimali yüksek, iyi çalışmalar...

arkadaşlar kompanzasyonda faz sırasının ne önemi var reaktif güç kontrol rolenin bilgi aldığı akım trafoları sayaçtan sonradır ve her akım trafosu kendi fazını kontrol eder roleye bilgi yollar rolede buna göre kontaktör devreye alır veya çıkarır
şimdi sayacın kendi akım trafosu ile beslendiği faz aynı ise (yani a fazının akım trafosu ile a fazı beraber kullanılmış ise) sayacın polaritesi ters olsa dahi doğru ölçüm yapar benim anlamadığım kompanzasyona ne etkisi olur bence hiç bir şey daha fazla bilgisi olan varsa beni aydınlatsın lütfen

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri