42 amper akü

Kardeşlerim konu çok dağıldı şöyle soruyu özetleyeyim ben şu an üzerinde var olan orjianl aküyü yani 42 amperliği değişmeden 2,5 faradlık kapasitör taksam ve seti öyle kursam bir zararı olur mu? işimi görür mü

2. sorum bu kapasitör volt a göre mi çalışır amper e göre mi? yani akü amperi düştükçe kondansatörün farad değeri de mi düşmeli

Son düzenleme:
kondasatör hikaye 60Ah akü koy geç Mahmut amca çoktan taktı bile sen hala soruyorsun...

Kardeşlerim konu çok dağıldı şöyle soruyu özetleyeyim ben şu an üzerinde var olan orjianl aküyü yani 42 amperliği değişmeden 2,5 faradlık kapasitör taksam ve seti öyle kursam bir zararı olur mu? işimi görür mü

2. sorum bu kapasitör volt a göre mi çalışır amper e göre mi? yani akü amperi düştükçe kondansatörün farad değeri de mi düşmeli
Aküyü büyütmelisin en az 60 olmalı kapasitör bi şeye yaramaz valtra kulanıyorum ben tavsiye ederim kulanıcı olarak akü değişmez ise akün biter stop ettiğinde aracı çalıştıramazsın dediğim gibi benim aracın da 50 amper vardı 70 amper taktırdım araç stop ediklen 1 saat müzik dinleyeyim akü bitmiyor tak diye alıyor marj

Aküyü büyütmelisin en az 60 olmalı kapasitör bi şeye yaramaz valtra kulanıyorum ben tavsiye ederim kulanıcı olarak akü değişmez ise akün biter stop ettiğinde aracı çalıştıramazsın dediğim gibi benim aracın da 50 amper vardı 70 amper taktırdım araç stop ediklen 1 saat müzik dinleyeyim akü bitmiyor tak diye alıyor marj
bu durumda aküyü değişeyim ve kapasitör e gerek kalmaz doğrumu anladım

Kapasitör takabilirsin.Zararı olmaz bilakis faydası olur.Akünü boşuna değiştirme.60 amper sadece sana araç çalışmıyorken fayda eder.Araç çalıştığı müddettçe hiç bir fark olmayacaktır.Ayrıca japon araçlarına başka akü sığmıyor diye biliyorum.Kapasitör bass vurduğu anda gerilim düşmesini önler.

Kapasitör takabilirsin.Zararı olmaz bilakis faydası olur.Akünü boşuna değiştirme.60 amper sadece sana araç çalışmıyorken fayda eder.Araç çalıştığı müddettçe hiç bir fark olmayacaktır.Ayrıca japon araçlarına başka akü sığmıyor diye biliyorum.Kapasitör bass vurduğu anda gerilim düşmesini önler.
link ver kaç para o akü kaç para? akü daha mantıklı.

Bu kadar saçma ve bilip bilmeden yazanı görmedim akünün kapasitesi olmadıktan sonra kapasitör bi b. Ka yaramaz o da ekstradan güç çeker akü nün kapasitesi azsa o anfi yada ses sistemi araçta ne akü ne elektirik aksamı nede şarj dinamosu bırakır anfiler orta sınıf ortalama 20 30 amper çivarı çekebiliyor şarj dinamosu bunu karşılarmı hiç akü zaten şarj dinamosuyla elektirik aksamı arasında kapasitör görevi görüyor hiç bi güç yoktan var olmaz yani kapasitör bi içe yaramaz yoktan güç tüketir bas vurdumu tam boşalır sonra dolar boşuna güç tüketir ama tabi özgür sünüz böle bi sistem yapınca şarj dinamosunu elinize verirler :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri