42 amper akü

peugeot'da var diye biliyorum...
Peugeot citroen bmw mersedez fiat reno toyata vb. Markaların çoğu aracında var bunlar aklıma gelenler

peugeot'da var diye biliyorum...
Yanlız bu paylaştığın video start stop teknolojisi değil hybrit motor teknolojisi yani benim dediğim özellik te motora yardımcı bi elektirik motoru yok yani start stop özelliği örneğin kırmızı ışıkta durduğunuzda vitesi boşa aldığınızda araç stop ediyor debriaja basıldığı an tekrar çalışıyor özellik bu yani

kafaları çalışan üreticiler vw da çevreci fabrikalar yapmasına rağmen emisyon masalı yüzüne çok pis patladı...
link karışmış youtube da bunadı doğrusunu izletti yanlış linki kopyalattı...
ford'un ki...

Yok kardeşim start stop değil. Japon araçlarında hep aynıymış amper düşük olıyormuş

Ondan da değil ilk mesajda belirttiğim gibi sırf marş için sonraki yüklerin beslemesini alternatör karşılıyor.
onunda etkisi var 42Ah akü ile 70Ah akü ağılık farkı var inanmazsan tartıp gör kapasite arttıkça aküler ağırlaşıyor dolu akü ile boş akünün ağırlığı da aynı değil.

onunda etkisi var 42Ah akü ile 70Ah akü ağılık farkı var inanmazsan tartıp gör kapasite arttıkça aküler ağırlaşıyor dolu akü ile boş akünün ağırlığı da aynı değil.
Tamam kabul Ustam da o mantıkla değil :).

Bir sonraki akü aldığınızda yerine sığabilen en yüksek akımlısından alırsınız. Alternatörünüz yeterli değil ise değiştirmeniz de gerekebilir. Araç çalışmadan dinlerseniz kısa bir süre sonra marş basamaz duruma gelebilirsiniz. Yüksek seviyeli seslerin uzun vadede kulaklara zarar verdiğini bilerek dinleyin. Dışarda yüksek seslerin başkalarını rahatsız edebileceğini de unutmayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri