3000-4000w inverter

Sıkıntım olursa tekrar seslenirim hocam :) Parçaları alınca devre şeması ile birlikte atar fotoğraflar çeker çalışır devre olarak yayınlarım hocam burda "Sabit Konular" kısmına şaapar heralde admin hocamız :D

merhaba bir örnek vereyım yazdıklarınızı okudum bu iş için çok isteklı heyecanlısınız isteklı oluşunuzu heyecanınızı etkılemesın evde bilgisayarımda 12 volt 7 Amperlık aküsü olan UPS kullanıyorum bilgisayar LCD monitor var elektrikler kesıldığınde 15 dakıka çalışıyor akü bitıyor bu örneğı kıyaslama yaparak hesaplama yapmanızı önerırım demek ıstedığım çekılen güç ıle stok güç arasında çok buyuk kayıplar var ıyı geceler

Hocam ilk önce düşünceleriniz için teşekkür ederim :) Hesaplama kısmına gelirsek 12x7:84 watt saatte yapıyor bi monitörün 150w olduğunu hesap edersek ortalama yarım saat çalışması gerekirken 15 dakika dayanıyor çok bi kayıp olarak görünmedi doğrusu bana. Yanlış hesaplama yaptıysam düzeltirseniz memnun olurum :) Ve her devredeki kayıplar değişken olabiliyor bildiğiniz üzere deneyip görmek gerek kısacası :)

merhaba hesaplamada benım kullandığım monitor 30 watt bil. kasasında max. güç çekecek eleman yok toplamda 120 watt guç var sızın duşunduğunuz gıbı olsa 40 dk çalışması lazım ama 15 dk da bıtıyor yaklaşik ıkı katı guç boşta harcanıyor

Hocam benim monitörün arkasında 1.1 amper yazıyor kaç watt olduğunu bilmiyorum bi sitede gördüydüm 100-150e arası diye.Bu boşa giden enerjiyi nasıl engelleyebiliriz?

elektronik sektöründe güç elektroniğinin yıllardır içindeyim. ama bir türlü tasarım aşamasına geçemiyorum, çaba sarfediyorum ama başaramadım. bu konuda yol göstermenizi bekliyorum.

Bunu belirten başlıkta kendi konunuzu açın, yardımcı olmaya çalışalım, bu şekilde daha fazla kişiden yardım alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri