220V 12-36V Dönüştürmek

Raunchy

Üye

Bu videoda da gördüğünüz gibi ben bu devreyi pot ile ayarlı yapmak istiyorum ancak bu konu hakkında herhangi bir video veya içerik bulamadım yardımcı olursanız çok Sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Soyle söyleyeyim sizin bu düşündüğünüzü yıllar önce bende düşündüm.

Seri kapasitor ile akim sınırlayıcı yapıp voltaj dusurebilirsiniz. Bunun çıkışını ayarli hale de getirebilirsiniz. Ancak iki durum var. Çekeceğiniz akim çok düşük olur ve çarpılma riskiniz %100 .

Bence bir trafo alın onun üzerinde çalışmalar yapın. Sizi aramızda görmeye devam etmekten mutluluk duyarız.

Son düzenleme:
Soyle söyleyeyim sizin bu düşündüğünüzü yıllar önce bende düşündüm.

Seri kapasitor ile akim sınırlayıcı yapıp voltaj dusurebilirsiniz. Bunun çıkışını ayarli hale de getirebilirsiniz. Ancak iki durum var. Çekeceğiniz akim çok düşük olur ve çarpışma riskiniz %100 .

Bence bir trafo alın onun üzerinde çalışmalar yapın. Sizi aramızda görmeye devam etmekten mutluluk duyarız.
Çarpışma mı, çarpılma mı serkan?

Bu videoda da gördüğünüz gibi ben bu devreyi pot ile ayarlı yapmak istiyorum ancak bu konu hakkında herhangi bir video veya içerik bulamadım yardımcı olursanız çok Sevinirim.
Videoyu beğendim güzel bilgi olmuş...Sana bir resim hediye bu da bir çare olabilir...Başarılar!
Resim:Arduino ve pot(potansiyometre).
ArduPot.png

Bu ön bilgi gerektirir...Arduino devresinin çıkışına bir LED, servo motor veya bir hoparlör bağladığımızı varsayarsak, LED’in parlaklığını, servo motorun yönünü ve hoparlörün sesini bağladığımız potansiyometrenin pozisyonunu değiştirerek kontrol edebileceğimizi söyleyebiliriz.
Saçmalamaya devam etmekde beis görmüyorsun maşallah ustam .
Bu doğru bilgi ek olarak bu bilgiyi kullan,sana şimdiden başarılar!
NOT:Bu güzel resim de sana hediye gözleme ısı dengesini koruyabilirsin...Günaydın!
Screenshot_20230924_232138_Hepsiburada.jpg

Son düzenleme:
Trafosuz güç kaynaklarının bir pot. ile ayarlı duruma getirilip kararlı ve çok sabit DC besleme yapabileceklerini sanmıyorum, çok uçuk-kaçık bir düşünce veya proje olarak bakılabilir buna ve bunu herkesle paylaşarak olabileceğini ileri sürenler medyatik (reyting) amaçlı paylaşmış olabilir. Bizler youtube'de neleri görüyoruz, küçük bir dinamodan veya alternatörden neredeyse şehir Şebeke akımına yakın volt/amper/güç çıkışıyla aklın asla alamayacağı inanılmazları yapanları, vs. vs. (özellikle de Uzakdoğulu olan ve çok meraklı bazı paylaşımcılarla)

Teorik olarak yapılması düşünülse bile çok kararlı (sabit) bir DC çıkışı kesinlikle olamaz, çünkü çıkıştaki DC voltajın sabitlenmesi, kararlılığı o volta çok uygun seçilen zener diyotlarla sağlanıyor, bu yüzden buna güvenip çok düşük voltaj beslemeli cihazlarınızı kolayca bozup yakabilirsiniz. Bence akıldan bile geçirilememesi gereken çok uçuk-kaçık bir Zihni Sinir Projesidir, başka bir gözle bakmam mümkün değil, bir de elle temasta her zaman şebeke akımı direk bulunup çarpılma riski her zaman bulunur, izoleli olarak kullanmak gerekir bu tür güç kaynaklarını, ayrıca alınacak güç de çok sınırlı olur.

Bu tür bir uygulama şimdiye kadar çok başarılı sonuç verip olabilseydi eğer çok daha önceleri kamuoyuna açıklanıp herkesle çekinilmeden mutlaka paylaşılmış olurdu. Şimdiye kadar bu olamadığına göre sadece sonsuz enerji üreten devri-daim makineleri olabilirlik yorumları gözüyle bu olaya bakılmalı, ciddi bir gözle veya olabilirlik gözüyle asla bakılmamalıdır, kendi görüşüme göre. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Bu ön bilgi gerektirir...Arduino devresinin çıkışına bir LED, servo motor veya bir hoparlör bağladığımızı varsayarsak, LED’in parlaklığını, servo motorun yönünü ve hoparlörün sesini bağladığımız potansiyometrenin pozisyonunu değiştirerek kontrol edebileceğimizi söyleyebiliriz.

Bu doğru bilgi ek olarak bu bilgiyi kullan,sana şimdiden başarılar!
NOT:Bu güzel resim de sana hediye gözleme ısı dengesini koruyabilirsin...Günaydın!
Ekli dosyayı görüntüle 101566
Orhan ustam artık seninle muhatap olmama kararı aldım. Ömür boyu mutluluklar diliyorum .

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri