1. ay kapastİf 2. ay endÜktİf

Sayın yılmaz;
sayın fahri yetiş sizden kompanzasyonunuzun detayını sormuş ama yanıt vermemişsiniz.sorunun detaylarını yazarsanız yardımcı olacağız. Tabii gerçekten ACİL ise.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir defaya mahsus olayı,15.01.2004 tarih,25347 sayılı Resmi Gazete'te çıkmıştır.Konu ile ilgili olarak,
01.09.2006 tarihi itibariyle "Tarife uygulamalarına ilişkin usul ve esaslar"da ( Tedaş/kaynaklar/mevzu-
atlar/usulve esaslar ) bu konudan bahsedilmediği için,otomatik olarak kaldırılmış demektir.Mevzuat bu-
dur.Bir defa olayı BİTMİŞTİR.

ArkadaŞlar sorunu ÇÖzdÜm diŞaridaydim o yÜzden yazamadim ÖzÜr dİlİyorum ayrica cevaplariniz yardimlariniz İÇİn Çok teŞekkÜrler herkeze saygilar.

Sayin ustalarim arizaya gelİnce ben bu İŞİ yenİ aldim benden Öncekİ arkadaŞ dengeye sokamamiŞ bİ gelmİŞ kondansatÖrlerİn otomatlarini kapatmiŞ endÜktİf yazdirmiŞ bİ gelmİŞ kondansatÖrlerİn aÇmiŞ kapastİf yazdirmiŞ+akim tarafolarini bÜyÜk seÇmİŞ bİrde fazlar arasi akimlar Çok dengesİzdİ onlarida dÜzeltİp auto setup yapip program 10 yaptim Şuan herŞey yolunda ÇokŞÜkÜr sİzlerede Çok teŞekkÜrler.

Sayacındada arıza olabilir, sayacını gözden geçir yada başka bir sayaçla deneme yap, elektrikçiden yardım istersen gerekeni yaparlar. Aynı sorunu ben fabrikamızda yaşamıştım, herşeyi denedim en sonunda sayaç aklıma geldi ve sayacın yanlış yazdığını müşahade ettik. Saygılarımla

Bİrde 50 kw altindakİ gÜÇler eskİ sİsteme gÖre devam edİyor dİmİ
yanİ endÜktİf/aktİf %33 kapastİf/aktİf %20 olarak

yılmaz arkadaşım 50 kva 0.98 alırsak 50*0.98=49 kw yapar.talep faktörümüz 0.6 olduğundan
49*0.6=29.4 yapar.bu durumda 29.4 sözleşme gücü altı 33/20 üst 20/15 dir......... saygılarımla.........

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri