otel için kompanzasyon 6 ay normal 6 ay kapasitif

SaygideĞer kardeŞİm
kael rÖlenİn tİpİnİ yazarmisiniz.
varko-12 mi,,,,,,varkombİ-12 midir.eğer varkombİ12 ise bu rölenlnin özelliklerinden faydalanarak bazı ölçümlere baktırarak ayar yaptırmak istiyorum.
saygılarımla 05352773070

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ben olsam hemen arardım yazdığın numarayı, bulunmaz fırsat :)

gezgin-1 ' Alıntı:
Tavsİyen İÇİn teŞekÜrler ama durum senİn bİldİgİn gİbİ degİl yazmiŞtim Şu anda bu İŞten anlayan kİmse yok vardi ama bazi nedenlerden dolayi Şehİr diŞinda ay sonuna kadar gelmeyecek pano reaktİf yazarken İnsanin ceza yemesİ İÇten gelmİyor hanİ bİrazda elektİrk bİlgİm var yillardir dalgiÇ pompa kÜÇÜk capli panolar sÖktÜk taktik ama bu kopmasİzyon panolari bambaŞka bİrŞey tamaben mantiga ve bİlgİye dayali bİrŞey oldugunu sandedİyorum burdan okuduk larima gÖre bİr arkadaŞin bİgİsİne İhtİyaÇ var daha Önce pano ya bakan arkadaŞtan bİrŞeyler Ögrenmeye ÇaliŞtim ama Çok Çok az anlatildiktan sonra yapabİlecegİme İnaniyorum hem ne İŞ yaparsan yap usta gİdİnce İŞ baŞa dÜŞÜnce bİrŞeyler yapma İhtİyaci duyuyorsun İster İstemez bİlmem anlata bİldİmmİ ?
arkadasım bulundugunuz bolge hakkında bılgı verırsenız yakınımdaysa yardımcı olmaya calısırım.

rölenizin kael olduğunu yazmışsınız.kael in hangi modeli.12 kademe var diyorsunuz öyleyse varko12 veya varkombi 12.faz akımlarındanda anlaşılacağı üzere(0,9A,1,8A0,5A) dendesiz yük çekiyorsunuz.kondansatörleriniz 3 faz bağlı.bu durumdan kurtulma şansınız bu sistem ile biraz zor.acizane tavsiyem yeriniz müsaaitse 1 kandansatör daha ilave edin.verdiğiniz bilgilerden de anlaşılıyorki sisteminizdeki kondansatörlerde pek iyi durumda değil.onlarıda değiştirmeniz gerek.şimdi yapmanız gerekenler:1 kademeye 1 kvAR lık kondansatörün iki ucunu köprüleyin oradan bir uç çıkarın diğer boşta kaln uçla beraber iki uç elde edeceksiniz.bu kondansatörü birinci fazdan beslenecek şekikde faz nötr olarak bağlayın.2.kademeye ise 2,5kVAR lık kondansatörü yine aynı şekilde 2.fazdan beslenecek şekilde köprülü faz nötr olarak bağlayın.3. kademeye ise 1kVAR lık kondansatörü köprüsüz olarak 3.fazdan beslenecek şekilde bağlayın.4,5,6 .kademelere ise 2,5-2,5- ve 5kVAR olarak bağlayın.bu sizi sezon sonu olmanız nedeniyle cezadan kurtarır.ancak sezon başladığı zaman yeniden ölçüm yapıp kondansatör ve kademe ilavesi yapmanız lazım.bunu o zaman düşünürüz.kolay gelsin

unuttum özür dilerim.eğer röleniz varko12 ise (rölenin sol alt köşesinde yazar) rölenizide varkombi12 ile değiştirmeniz gerek.

burda yardım eden arkadaşların hepsine ayrıca etem güner abime fabia ,mustafa ,evcioglu gezer77 arkadaşlara ayrıca teşür ederim şu andaki durum bütün kondansötörler kapalı iken kapasitif aynı durumda ama reaktif biraz yükselmeye başlamış röle eski tip olanlardan yaklışık 5 yıl oldu taktıralı ama deniştirecem fiyat ve bilgi araştırmasında oldugum için verdiginiz bilgilerden dolayı teşekürlerimi sunarım

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri