Kontrol Kalemi

WAF 2017 ABB ana sponsorluğunda gerçekleşti.

WAF 2017 ABB ana sponsorluğunda gerçekleşti.

  Dünya Mimarlık Festivali, 10. yıl dönümü etkinliğinde ABB’yi ana sponsor olarak ağırladı.

  ABB/Busch-Jaeger, mimarlık camiasına olan bağlılığının bir parçası olarak, 2017 yılının ana sponsoru olarak Dünya Mimarlık Festivali’ne (WAF) olan desteğini sürdürdü.

  Yılda bir kez, dünyanın en büyük şehirlerinden birinde gerçekleştirilen WAF, en yeni mimarlık projelerini değerlendirip ödüllendiriyor ve önemli oyuncuları ön plana çıkarıyor.

  ABB/Busch-Jaeger, WAF etkinlik serisini 2013’te desteklemeye başladı. 2016 yılında Singapur’dan Almanya’nın başkenti Berlin’e taşınmasının ardından, ABB festivalin ana sponsoru olmaya karar verdi.

  Onuncu yıl kutlamalarının bir parçası olarak WAF 2017, 16-18 Kasım tarihleri arasında Arena Berlin’de gerçekleştirildi. Ana sponsor olan ABB/Busch-Jaeger, endüstrinin en iyilerini ödüllendirmek, mevcut küresel trendler, bölgesel etkiler ve olağanüstü anahtar projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmak için bir araya gelen mimarlık dünyasının önde gelen önemli ve etkili kişilerini ağırladı.

  ABB, beş kıtadan gelen jüri üyeleri ve konuk konuşmacılara festival alanındaki iki katlı özel bir locada ev sahipliği yaptı.

  Architectural Review (AR) ile işbirliği içinde, çok sayıda mimarı ağırlayan ABB, ‘Women in Architecture’ hareketine saygısını göstermek için ABB standında özel bir resepsiyon düzenledi.

  Mimarlar için bir teknoloji ortağı olan ABB/Busch-Jaeger, aynı zamanda bu yılki ‘Geleceğin Binası’ ödülünü de desteklemiştir. Çarpıcı renkte parlak turuncu ödül, Avustralya’nın Sidney şehrindeki ‘Sidney Balık Pazarı’ projesi için ABB’nin Mimarlar ve İç Mimarlar Uluslararası Önemli Müşteriler Yöneticisi Katrin Foerster tarafından Allen Jack+Cottier Architects ve NH Architecture CEO’su Michael Heenan’a takdim edilmiştir.

  Etkinlik sırasında pek çok sayıda başarılı proje ödüllendirilmiştir ve ardından Berlin Postbahnhof’ta bir Gala Yemeği gerçekleştirilmiştir. Sir Norman Foster, mimarlık konusundaki olağanüstü katkılarından ötürü ödül kazananlardan yalnızca bir tanesiydi.

  Etkinliğin başarısı üzerine yorum yapan Katrin, şunları söyledi: “WAF, endüstri ile etkileşim kurmak ve kaliteli çözümler sunmak amacıyla mimarlar ve iç mimarlar ile ortak çalışma yapma konusundaki kararlılığımızı göstermek için elimizdeki en büyük fırsatlardan biridir.

  “Bu yıl, ABB tasarımlı özel locamızdan, yenilikçi standımıza, davetlerimize ve networking etkinliklerimize kadar varlığımız her zamankinden daha güçlü oldu. Bu sektörün bizim için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan, geleceğin böylesi sıra dışı bir binası için bu ödülü verme fırsatına sahip olmaktan gerçekten onur duyuyoruz.”

  Etkinlikte Katrin; Almanya, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Singapur ve Türkiye’den gelen uluslararası bir ABB ekibi tarafından desteklenmiştir.

  WAF için bir sonraki durak, Kasım 2018’de Amsterdam olacaktır ve ABB/Busch-Jaeger burada bir kez daha ana sponsor rolünü üstlenecektir.

  2017 yılı WAF kazananları şöyledir:

  • GROHE tarafından desteklenen “Dünyada Yılın Binası” 2017 kazananı: Hong Kong Çin Üniversitesi, Zhaotong, Çin’deki Guangming Köyü’ndeki deprem sonrası yeniden imar/demonstrasyon projesi 

  • Miele tarafından desteklenen INSIDE “Dünyada Yılın İç Mekanı” 2017 kazananı: Produce.Workshop, Fabricwood, Singapur

  • ABB ve Busch-Jaeger tarafından desteklenen “Geleceğin Projesi” 2017 kazananı: Allen Jack+Cottier Architects ve NH Architecture, Sidney Balık Pazarı, Sidney, Avustralya 

  • “Yılın Peyzaj Projesi” 2017 kazananı: Turenscape, Köylüler ve Toprakları: Çin’in Lixian İlçesinde, Chengtoushan’ın İyileştirilen Arkeolojik Peyzajı

  • Mimariye Katkı: Sir Norman Foster

  • “Yılın En İyi Küçük Projesi” 2017 kazananı: Eriksson Furunes + Leandro V. Locsin Partners + Jago Boase, Streetlight Tagpuro, Tacloban, Filipinler

  • Eastman tarafından desteklenen “En İyi Renk Kullanımı” 2017 kazananı: Iredale Pedersen Hook Architects, Fitzroy Crossing Renal Hostel, Fitzroy Crossing, Avustralya

  • “Merck Crystal Pavilion” kazananı: Sarath Saitongin, Städelschule Architecture Class, Manifested Shades

  • ABB ve Busch-Jaeger tarafından desteklenen 2017 ‘Karışık Kullanımlı Tamamlanmış Binalar’ ödülü, Allford Hall Monaghan Morris, Westminster Bridge Road, Londra, Birleşik Krallık

   

  WAF hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.worldarchitecturefestival.com/what-at-waf adresini ziyaret edin.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ