Kontrol Kalemi

Monster Pusat Oyuncu Kulaklığı Modelleriyle Tanışma Vaktiniz Geldi!

Monster Pusat Oyuncu Kulaklığı Modelleriyle Tanışma Vaktiniz Geldi!

  Kusursuz bir oyuncu bilgisayarına sahip olmak isteyen herkes, en güçlü donanım bileşenlerine sahip, geniş ekranlı ve oyun seanslarını konforlu sürdürebilecekleri bilgisayar çevre bileşenlerini bulunduran cihazlara yatırım yapıyor. Ancak çoğu zaman bir oyuncunun en önemli gizli silahlarından biri olduğu kabul edilen kulaklık, o kadar da dikkate alınmayabiliyor. Oyun tutkunları arasında “ses kasma” olarak ifade edilen, rakipleri, çıkardıkları sesler doğrultusunda takip edip onları saf dışı bırakabilme stratejisi başta olmak üzere ses kaynaklı tüm avantajlar, yüksek performanslı bir oyuncu kulaklığı ile elde edilebiliyor. Ürettiği bilgisayar ve ekipmanlarla Türkiye’nin en önemli teknoloji markalarından biri hâline gelen Monster Notebook, ürün gamına konumlandırdığı Pusat serisi oyuncu kulaklığı modelleriyle adından söz ettiriyor.

  Oyunlarda Telefon Kulaklığı Değil Oyuncu Kulaklığı Kullanın

  Favori oyunlarında daha büyük başarılar yakalayıp rakiplerinin önüne geçmek isteyen oyuncular, hayal ettikleri başarıyı kimi zaman küçük ama önemli hatalar nedeniyle ellerinden kaçırabiliyor. Oyun meraklılarının yaptıkları hataların başında, oyun için tasarlanmamış ekipmanları kullanmaları geliyor. Akıllı cep telefonları ya da tabletleri ile birlikte değerlendirdikleri kulak içi kulaklıklarından, oyun seanslarında da destek alabilen oyuncular, ilgili yapımlardaki işitsel zenginliğin yanı sıra rakiplerinin seslerini de tam anlamıyla duyamıyor. Bunun sonucunda ya istedikleri skoru elde edemiyor ya da karşılaşmalardan mağlup olarak ayrılıyorlar.

  Monster Notebook tarafından geliştirilen Pusat serisi oyuncu kulaklığı modelleri gerek multimedya takibi gerekse oyun oturumları için biçilmiş kaftan oluyor. Kablolu ve kablosuz versiyonları bulunan Pusat serisi oyuncu kulaklığı çeşitleri; aktif gürültü engelleme, sanal çevresel ses desteği, bas tonlarında titreşim yaratma, uzaktan kumandalı kontrol, RGB aydınlatma imkânları gibi sayısız özelliği taşıyor. Geniş sürücüleri sayesinde 20 Hz ila 20 kHz arasındaki frekansları başarıyla oluşturup oyunculara ileten modeller, oyunlardaki çevresel ses unsurları ve çeşitli ses efektlerini, etkileyici biçimde sunuyor. Ayrıca oyun karşılaşmalarının sonucunu belirleyebilecek kadar önemli olan rakip adım seslerini de pozisyonel olarak oyunculara ileten modeller, kullanıcıların, online karşılaşmalarda daima doğru hedefe odaklanıp başarı kazanabilmelerine yardımcı oluyor.

  Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı Modelleri, Galibiyetin Anahtarı

  Özellikle takım bazlı çevrimiçi oyun karşılaşmalarında iletişimin önemini artık herkes biliyor. Bireysel yetenekten ziyade takım olarak uyum yakalayıp ya önceden ya da o anki duruma göre şekillendirilen stratejilerin doğru biçimde uygulanabilmesi, oyuncuların takım arkadaşlarıyla sürekli iletişim hâlinde kalabilmeleri sayesinde mümkün oluyor. Çok uygun fiyatlara satılan kulaklıklar, tercih edilen modele göre mikrofon bulundursa da ilgili mikrofonların teknik açıdan yetersiz olmaları, oyun içi iletişim süreçlerini negatif yönde etkileyebiliyor. Diğer yandan oyunlarda, telefon kulaklığı kullanan oyun meraklıları bilgisayarlarında uygun bir bağlantı noktası olmadığından veya bu kulaklıklardaki mikrofonların, bilgisayarla kullanırken randımanlı çalışmaması (oyun tarafından tanımlanamama gibi) nedeniyle bireysel ya da takım temelli yenilgilere maruz kalabiliyor.

  Oyuncuların, oyun seanslarında nelere ihtiyaç duyabileceğini en ince ayrıntısına kadar hesaplayıp oyun ekipmanlarını bu doğrultuda geliştiren Monster Notebook, tek yönlü ve çok yönlü ses alma özelliklerine sahip yüksek hassasiyetli mikrofonları, ürettiği oyuncu kulaklığı modellerine ekliyor. Açısı değiştirilebilen ve kullanılmadığı anlarda hem yazılımsal olarak hem de üzerindeki kumanda yardımıyla devre dışı bırakılabilen mikrofonlar, oyuncuların, takım arkadaşlarıyla her an irtibatta kalabilmelerini ve seslerini karşı tarafa mükemmel şekilde duyurabilmelerini sağlıyor. Kulaklıkların en önemli parçalarından birine dönüşen mikrofonlar, sadece oyun oturumlarında değil aynı zamanda dijital içerik üretim süreçlerinde de değerlendirilebiliyor. Böylece oyuncular, gerçekleştirdikleri önemli karşılaşmalardan kesitler alıp kendi video akış platformları üzerinden yayımlayabiliyor.

  Siz de ergonomik tasarımlı, hafif, teknik yönden gelişmiş ve doğrudan doğruya oyuncular için hazırlanmış bir oyuncu kulaklığı almayı planlıyorsanız, Monster Pusat serisi kulaklıklarla mutlaka tanışın!

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ