Kontrol Kalemi

Rockwell Automation İTÜ Ayazağa Kampüsünde Connected Enterprise Anlattı

Rockwell Automation İTÜ Ayazağa Kampüsünde Connected Enterprise Anlattı

  Rockwell Automation, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde Mekatronik Mühendisliği Yüksek Lisans programında yer alan ‘Seminer’ dersine davet edildi. Seminer dersin konusu olan ‘Internet Of Things’ ve ‘Connected Enterprise’ anlatıldı.

   

  Dünyanın endüstriyel otomasyon ve bilgi üzerine yoğunlaşan en büyük şirketi olan Rockwell Automation, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde Makatronik Mühendisliği yüksek lisans programında yer alan seminer dersine katıldı. Seminer dersinde Rockwell Automation Ticari Mühendisi Cihan BulutInternet of Things’ ve ‘Connected Enterprise’ öğrencilere anlattı.

  İTÜ Connected Enterprise Semineri

  Rockwell Automation, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü ile Makine Mühendisliği bölümünün ortak koordinasyonu ile yürütülen bir disipliner arası bir yüksek lisans programı olan Mekatronik Yüksek Lisans programı seminer dersine konuk olarak katıldı. Derste Nesnelerin Interneti (Internet of Things) ile nesnelerin de biz insanlar gibi kablolu ya da kablosuz olarak bir networke girip birbirleri arasında veri paylaşabileceği yeni bir dünyadan bahsedildi.

   

  İnsanların internet aracılığı ile birbirine bağlanmasını sağlayan dijital devrim, akıllı telefonların ve cihazların yaygınlaşmasıyla ikinci bir devrime doğru yol alıyor. Bu ikinci devrim ile sosyal yaşamdan endüstriye kadar birçok platformda yeni fırsat ve yatırımlar bizleri bekliyor….

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ