Siemens PLC Şifre Kırma

irkli_y

Üye
Merhaba
İtalyadan aldığımız bir kesme makinesinde bazı iyileştirmeler yapmak istiyoruz fakat sürekli plc desteği için italyadan talapte bulunmamız gerekiyor. Bir çoğunu da yapmıyorlar.
Bu sebeple plc nin şifresini kırmak istiyoruz. Sonrasında biz kensdimiz müdahale edeceğiz.
Bu sebeple ekte cpu nun resmini gönderiyorum.

Aslında öğrenmek istiyorum ; şifrenin kırılıp backup ı şifresiz bir şekilde elimize alabiliyor muyuz?

Burada emek hırsızlığı gibi düşünmeyin lütfen japon firmasıyız japonyadan gelen makinelerimizde plc dökümanı makine teknik çizimi herşeye erişim varken , avrupalılar sanki bir tek kendileri yapabiliyor gibi kendilerine muhtaç etmeye çalışıyorlar. Bizde bu işlemi yapabilecek kişileri arıyoruz.

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri yada daha önce yaptırmış kişilerden yardım ve destek istiyorum.
Şimdiden teşekkürler , plc kodu 6Es7 151-8AB01-0AB0

Ekli dosyalar

• IMG_6176.jpg
    IMG_6176.jpg
    740.7 KB · Görüntüleme: 81
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba, s7300 Plc'lerin Şifreleri kırılabilir fakat içerisinden çekeceğiniz program yalın halde olacaktır.(yorum blokları vs. olmayacaktır.)Dolayısıyla böyle bir program nekadar işinize yarar bilemiyorum.

upload işlemine şifre varmı. Yoksa sadece değişiklik yapmaya mı şifre koymuşlar.
birde elektrik devre projesi varmı.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri