OG FAZ KONTROL LAMBASI

Kesintinin,ana beslemeden kaynaklanıp/kaynaklanmadığının,hattın altından (yerden bakın-
ca ) anlamak için.Aslnda,bu tip ürünler olduğunu ve kullanıldğını biliyorum.Ancak satıcı ad
resine ulaşamadım.

Ekli dosyalar

• UV resistance and makes them highly durable.rar
    7.3 KB · Görüntüleme: 18
  • BALISOR for high.doc
    25 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bir hatta iki ayrı yerden besleme geliyor ve bu lamba beslemelerden bir tanesine bağlanacak, yanlış anlamadıysam.

Hattın neresine konulacak bu lamba veya konulmalı?

İltken üzerine ( haricen ) konuyor.

Kesintinin,ana beslemeden kaynaklanıp/kaynaklanmadığının,hattın altından (yerden bakın-
ca ) anlamak için.Aslnda,bu tip ürünler olduğunu ve kullanıldğını biliyorum.Ancak satıcı ad
resine ulaşamadım.

Sn. fahri yetiş,
Bahsettiğiniz ürünlerden birisinin (Fransa menşeili) tanıtıldığı siteyi buldum: Obstruction light for high voltage lines
Ama bunun kullanım yerleri en az 60kV hatlar gibi (Umarım ben yanlış yorumlamışımdır.)
Sn. €mrah'ın da bahsettiği buydu sanırım. Hatta montadan sonra boyu uzamakta.

Genel katalok şurada: Obstacle warning lights
İletişim bilgileri de şurada: Contacts

Head Office
2 rue Troyon
92316 Sèvres Cedex
France
Tél. +33-141 23 50 10
Fax + 33-141 23 50 11
E-mail : [email protected]
Site Web : Balise obstacle, balisage aérien, balisage avion - OBSTA

-------
Şurada da Finlandiya menşeili diğer bir markanın ürünü var: Obstacle Lights for Aviation
Bunların ürününde 33kV bilgisi var.
İletişim bilgileri de şurada: Contact
-------
Google aramasında da şu siteyi buldum: Welcome to TechnoLights Luxembourg

Arkadaşlar ekteki resmini buldum.Anladığım kadar kondansatör etkisi ile çalışıyor.genç arkadaşın da belirttiği gibi 60 KV gerilimden yukarı doğru gidiyor.Hacca gidip gelen arkadaşlar,orada yüksek gerilim hatlarında ışıklı tüpler olduğundan bahsetmişlerdide bende merak edip duruyordum.Fahri Yetiş sayesinde bu merakımı gidermiş oldum.Kendisine çok teşekkür ediyorum.
Ülkemizde hiç uygulaması olmuşmudur acaba bilen arkadaşların paylaşmasını isterim.

Ekli dosyalar

• BALISOR 1.JPG
    BALISOR 1.JPG
    69.3 KB · Görüntüleme: 37
  • BALISOR2.JPG
    BALISOR2.JPG
    28.2 KB · Görüntüleme: 34
tknsyn arkadaşımın yardımları sayesinde, ABB firmasınca VISIVOLT ismi ile üretildiğini ve
kullanılmakta olduğunu öğrendim.ABB den,50 euro karşılığında temin etme imkanı var.Biraz
pahalı olmakla beraber,çok kullanışlı bir cihaz olduğuna inanıyorum.Daha önce, de aynı sin-
yal lambalarının dahili tipi için,Patent Enstitüsünden belgeli bir buluşa sahip olduğumdan
bahsetmiştim.ABB nin farkı,dahili/harici kullanılıyor olabilmesi.Benim sinyal lambalarım,çeşitli
tesislerde ( dahili )1985 yılındanberi sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Sn Fahri bey; Bilgileriniz aydınlatıcı. Lakin taktir edersiniz ki,her ne kadar enerji olup olmadığını bu tarz lambalardan görebilsek de, hiç bir aletin garantisi olmayacağından, özellikle hatlarda sadece bu alete güvenerek çalışma yapılamayacağını belirtmek istedim. Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri