Og Kesicisinin Sökülmesi & Toplanması (resimli)

Mrb arkadaşlar ben elektrik elektronik 4. Sınıf öğrencisiyim tezim og pano (hücreleri ve hücrelerde bulunan elemanlar hakkında genel bilgi ) hangi hücreler var içlerinde neler var bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Slm burcin bey elimde sf6 kesicim var kesici üzernde arıza olmadı halde devreden cıkıyor enerjiyi kestimizde normal calısıyor tesekürler

abicim bu işi senin elinden öğrenmek lazımmış diye düşünüyorum ben kesinlikle mükemmel
diğer kesiciler genelde sf6 ve vakumlu kesicileri öneriyorlar bunlardada bi çalıman varsa görmeyi çok isteriz ellerine sağlık devamını tabiki bekleriz.

bu tip görselikle desteklenmiş çalışmaların yayınlanması arayanlara
ilaç açısından süper.birde kesicilerin neden yağlı olduğu
neden sıradan bir seksiyoner gibi değilde çok hızlı hareket etmesi
gereken bir mekanizmaya sahip olduğu gibi ek bilgilerde konulur belki.

merhaba ben bursa mustafakemalpaşa tedaşta arıza Bakım onarım şirket adında çalısıyorum vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim devamını bekleriz saygılar :))

Slm burcin bey elimde sf6 kesicim var kesici üzernde arıza olmadı halde devreden cıkıyor enerjiyi kestimizde normal calısıyor tesekürler
"Enerjiyi kestiğimizde" demek YG'yi mi yoksa kumanda devresinin W Otomatlarını düşürdüğünüzde mi diye soru aklımıza gelir..
YG'nin olup olmaması kesicinin devreden çıkıp çıkmamasını etkilemez.
W Otomatları indirdiğinizde kesiciyi kapatabiliyorsanız kumanda devresinden açma bobinine direk sinyal geliyor demektir ;
*Kesici açtırma yardımcı role kontağı yapışmış ,
*Yine Aşırı Akım Rolesinin içindeki yardımcı role veya devresi direk çıkış veriyor olabilir ,
*Ama bu tür arızalarda en sık görülen neden ; Bara Ayırıcısı mekanizmasına bağlı olan sürgülü kontak.Bu kontak güvenlik amacıyla konulmuş.Kesici kapalı iken bu ayırıcıya müdahale edilmek istendiğinde içerideki kontak vasıtası ile kesiciye açtırma veriyor.
*Ayrıca Açtırma Bobin devresinde her nedense 1N4007 - 1A'lik diyot takılıyor.Bu da yetersiz gelip kısa devre oluyor.(P600D veya MR822 takılabilir).

arkadaşım eline sağlık çok güzel bir iş yapmışsın fakat şunu merak ettim bakım sonrası kontakların eş zamanlı testini yapıyormusunuz

görsellik ayrı bir tat katmış sunumunuza teşekkürler

tşk kardeş bende og ugraşıyordum cok guzel olmuş hangı şırkette calışıyon kolay gelsın

bu kesici 1980 imatı artık yağlı kesici kaldımı ki ???

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri