zener diyot

Merhabalar,

Bahsettiğiniz programlayıcı seri porttan çalışan bir programlayıcı. Bu cihazın programla otomatik tanıma fonksiyonunun olduğunu sanmıyorum. 16F84 en son kullanılan pic olduğundan orada o pic seçili açılmıştır.

Error vermeden yazdı ise sorun yok programlayıcın çalışıyordur.

Şöyle control etmeni tavsiye ederim.

Programlayıcıyı tak pici tak programı aç pici içindeki veriyi sil. Doğrulamak için oku içindeki veriler sıfır olacak hiçbir very olmayacak.

Daha son ra pic e bir hex dosyası at. pic I çıkart programı kapat. programı yeniden aç pic I tak ve sadece pic in içini oku very duruyorsa programlayıcın çalışıyor demektir.

yukarıdaki mesajımda da söylediğim gibi ledi ters takmış olabilirsin.

Yaptığın programlayıcının resimlerini elkersen seviniriz. Nasıl bir cihaz ve işçilik çıkmış bizlerde görelim.

Kolay gelsin.

Bendede seri port haberşelmeli programmer var.Led in yanması için pc yi yeniden başlatmak lazım.Denedin mi ?

Bu arada led power ledi ise hemen yanmalı ama data ledi ise sadece programlama esnasında yanmalı.

Bir digger durum ledi lehimlerken fazla ısıttıysanız arızalanmışta olabilir. Sağlamlık kontrolüde yapınız.

Merhabalar,

Bahsettiğiniz programlayıcı seri porttan çalışan bir programlayıcı. Bu cihazın programla otomatik tanıma fonksiyonunun olduğunu sanmıyorum. 16F84 en son kullanılan pic olduğundan orada o pic seçili açılmıştır.

Error vermeden yazdı ise sorun yok programlayıcın çalışıyordur.

Şöyle control etmeni tavsiye ederim.

Programlayıcıyı tak pici tak programı aç pici içindeki veriyi sil. Doğrulamak için oku içindeki veriler sıfır olacak hiçbir very olmayacak.

Daha son ra pic e bir hex dosyası at. pic I çıkart programı kapat. programı yeniden aç pic I tak ve sadece pic in içini oku very duruyorsa programlayıcın çalışıyor demektir.

yukarıdaki mesajımda da söylediğim gibi ledi ters takmış olabilirsin.

Yaptığın programlayıcının resimlerini elkersen seviniriz. Nasıl bir cihaz ve işçilik çıkmış bizlerde görelim.

Kolay gelsin.
Merhaba serkan abi.ledin yönü doğru ve error vermeden yazıyor aksam sizin tarifinize benzer bir test yapmıştım şöyle; once pici sıldim sonra win pic800 de takılan pici tanı var ona bastım pic tanındı sonra hexı yazdım programı kapattım açtım ve içindekileri okudum yazdığım hex ile aynıydı ben çalıştı diye biliyorum ama işte led hiç yanmıyor pc resetlemedim takılıyken

Doğru yazdıysa sıkıntı yok. Nasıl bir led taktınız?

Şu yapmış olduğunuz devrenin üstten alttan bir kaç resmini paylaşırmısınız?

Şu an okuldan bağlanıyorum akşam paylaşırım.led şu normal şeffaf olmayan kırmızı 5mm led

öncelikle yardım eden abilerime teşekkür ediyorum.
Devrede ledin bir bacağı lehim yapılmış ama yol ile teması ykmuş yeni kntrol ettim.Lehimledim bacağı.Artık kabloyu takar takmaz led yanıyor program atarkende yanıp sönüyor.
teşekkürler.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri