Yağlı tip kondansatör - taşlama motoru

Arkadaşlar merhaba 40 yıllık bir yadigarı yenileyip çalışır hale getirdim. Zımpara takıp çalıştırdım, biraz zorladım içerisindeki kondansatör patladı. Yağlı tip. Bu kondansatörü hangi isimle aratmalıyız? Çok uğraştım yok.

Bir ikincisi, bu kondansatörü daha yüksek taksam sıkıntı olur mu?
6C0E3FB0-35E3-4F74-B67D-78F95CBDF00E.jpeg

5BCCC15B-BFE0-47E5-AA79-59676CAF6A3A.jpeg

çalışmam demez ama pasif bileşenlerde +/- % 10 iyidir. + değer tavsiye edilir, - değer tavsiye edilmez.

Yüksek takarsanız sargınızdan daha fazla akım geçer. Bir süre sonra saygı ısınır rezistans gibi davranır. Uzun süre çalışırsa yanar.

Üzerindeki 4 uF ise 4 uF takılır.

Birde daimi kapasitor sürekli devrede ise biraz kaliteli kapasitor kullanmakta fayda var.

Yüksek takarsanız sargınızdan daha fazla akım geçer. Bir süre sonra saygı ısınır rezistans gibi davranır. Uzun süre çalışırsa yanar.

Üzerindeki 4 uF ise 4 uF takılır.

Birde daimi kapasitor sürekli devrede ise biraz kaliteli kapasitor kullanmakta fayda var.
Teşekkürler, peki kaliteli kondansatör markası vermen mümkün mü ustam. Markaları hiç bilmem.

Teşekkürler, peki kaliteli kondansatör markası vermen mümkün mü ustam. Markaları hiç bilmem.

Uzun zamandır kondansator almıyorum. Eskiden kaliteliler belli oluyordu. Şimdi piyasayı çin malı ucuz adi kapasitorler doldurmuş. Ömürleri kullanıma göre 2 - 5 yıl gibi. Ara sıra kısa süreli kullanacaksınız işinizi görür.

Bir elektrikçi yada bobinajcıya danışmakta fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri