Zelio Akıllı rolede yardım

bu şekliyle olmaz direk çalışmalı. On - off olunca çalışıyorya..!
Sistem ı2 de on oldugunda çalışmıyor.

ı1 de geçerli olan şartlar ı2 dede geçerli
biri meşğulse digeri bunu görcek
ı1 on kalınca 20+40 sn saydıktan sonra sistem durdu diyelim ı2 araç gelince sistem çalışacak dolayısıyla ı1 on oldugu için ı2 on -off oldu diyelim 20 + 40 saymalı

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
işini görüyorsa ne mutlu değişik bir durum olursa yardımcı olmak isterim. Kolay gelsin

çok sağol kardeş biraz kurcalamayla yaptıgın sistem tam bize göre tasarlandı. emeğin için teşekkür ederim

diger arkadaşlarada teşekkürler ugrastıkları için

tekrar görüşmek üzere sağolun...

kardeşim bu programı similasyonda çalıştırdım gayaet güzel tasarladım henüz daha roleye atmadım. Sormak istedigim bir konu daha var. Role üstünden zamanlara müdahale Edebilecekmiyim pcde SİMULASYONDA denedim ama herhangi menü açılmadı. Zamanları sadece pcde mi değiştirebilcez

elbette zamanları (T1) çift tıkla orada çıkan menüden bir kutu olacak onu işaretle yada kaldır şeklindeydi şimdi bilmiyorum ama onu aktif ettiğinde paremetreye girdiğinde işaretlediklerini değiştirebileceksin.

fbd ler hariç toplamda 2 proje cıktı :(

tabiki pc ye bağlanmadan timer ayarlarını değiştirebilirsin programda kullandığın timer bloğunun sağ üst köşesinde bir kod oluşur mesela B13 gibi ve her kullandığın timerin kodu farklıdır onun için her ayarlamak istediğin timerin kodunu ve göreceği işlevini biryere not almalısın daha sonra zelionun içinde parametrelere girdiğinde o notunu aldığın kodları göreceksin ve oradan ayarları değiştirebilirsin daha iyi anlaman için similasyonda bir video çektim onu izlersen daha iyi olursimilasyonla gerçeği birebir aynıdır videoyu bilgisayarına indir öyle izle büyük boyutta .

tabiki pc ye bağlanmadan timer ayarlarını değiştirebilirsin programda kullandığın timer bloğunun sağ üst köşesinde bir kod oluşur mesela B13 gibi ve her kullandığın timerin kodu farklıdır onun için her ayarlamak istediğin timerin kodunu ve göreceği işlevini biryere not almalısın daha sonra zelionun içinde parametrelere girdiğinde o notunu aldığın kodları göreceksin ve oradan ayarları değiştirebilirsin daha iyi anlaman için similasyonda bir video çektim onu izlersen daha iyi olursimilasyonla gerçeği birebir aynıdır videoyu bilgisayarına indir öyle izle büyük boyutta .

Yaptıklarını çok iyi izledim ve birebir aynı anda yapmaya çalıştım ancak front panel role üstünde yani menu tıklıyorum girmiyor. acaba aktif etmem gereken bir yer varmı programda. kolay gelsin

KORAY KARDEŞ MSN DE GÖRÜŞEBİLİRMİYİZ. Zelio ile bir ayar olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam

programda değişiklik yaptım.pc de çok iyi çalışıyor, bu değişiklik herhalde rolede çalışmayacak simulasyonda çalışmıyor . istersen yollıyayım ben size bir inceleyin nerede yanlışlık yaptık.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri